Trzecia "Gminna potańcówka na dechach"

start 13.08.2021 18:00

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

koniec 13.08.2021 22:00

Lokalizacja: Rzeczyca

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na trzecią imprezę z cyklu „Gminna potańcówka na dechach”. Odbędzie się ona 13 sierpnia w parku w Rzeczycy. Wtedy też będzie można wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez folklorystę Pawła Warownego z Fundacji „Z przytupem”. Początek wydarzenia o godz. 18:00.

Podczas wydarzenia uczestnicy poznają takie tańce tradycyjne jak łysy, kozak, tupacz czy śpiuch, a dodatkowo bardziej znane polki, oberki i walczyki, przy których wspólnie bawili się nasi przodkowie. Do tańca zagra nie kto inny, jak mistrz Zdzisław Marczuk, a towarzyszyć mu będzie jego równie utalentowana i utytułowana uczennica Paulina Jakoniuk.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.