III Festiwal Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

start 18.09.2021 18:00
koniec 26.09.2021 21:00

Lokalizacja: Biała Podlaska

18 września rozpocznie się 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego. W tym roku będzie to aż 9-dniowa przygoda z muzyką. 

Inauguracja odbędzie się 18 września o godz. 18:00 w bialskim amfiteatrze. Na scenie zobaczymy Marię Meyer z zespołem Ewy Zug w koncercie "Ordonka – Miłość ci wszystko wybaczy". Bilet na wydarzenie w cenie 20 złotych.

19 września wystąpią Małgorzata Długosz, Kamila Wąsik-Janiak oraz Mirosław Feldgebel. Wydarzenie, które patronatem medialnym objęło "Słowo Podlasia" odbędzie się w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach. Początek o godz. 12:00, wstęp wolny. Tego samego dnia o godz.18:00 w sali widowiskowej BCK do świata musicalu w monodramie "Być jak Charlie Chaplin" przeniesie nas Mateusz Deskiewicz. Z nim oraz z Piotrem Wyszomirskim będzie można też o godz. 20:00 spotkać się w pizzerii "Czarny Melonik" w Białej Podlaskiej. Wstęp na oba wydarzenia wolny.

20 września odbędzie się o godz. 17:30 w Parku Radziwiłłowskim recital pt. "Przebudzenie" w wykonaniu Faustyny Maciejczuk i pianisty Łukasza Furmankiewicza. O godz. 19:00 w amfiteatrze czeka nas seans filmowy "Chicago". Wstęp na obie imprezy wolny. 21 września o godz. 18:00 premiera spektaklu "Nepel syn Pratula. Nadbużańskie legendy" w wykonaniu Teatru Słowa. Wstęp wolny. 22 września na dużym ekranie w amfiteatrze zobaczymy film dokumentalny o Luciano Pavarotti. Początek o godz. 19:00, wstęp wolny.

23 września zaprezentują się od godz. 19:00 Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” w wydarzeniu pn. "Żakowe tańcowanie na Podlasiu". Wstęp wolny. 24 września o godz. 18:00 w sali BCK przewidziano benefis Zbigniewa Maciasa "Gdybym był bogaczem". 25 września odbędzie się gala polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu”. Gościem specjalnym będzie Kasia Moś. Bilet w cenie 20 zł.

Na zakończenie festiwalu, 26 września o godz. 18:00, przygotowano wydarzenie pn. "Wielka sława Bogusława Kaczyńskiego – Świat opery i operetki". Usłyszymy m.in. Małgorzatę Walewską czy solistów orkiestry i baletu Teatru Muzycznego w Lublinie pod batutą Przemysława Fiugajskiego. Wydarzenie uświetni też m.in. występ par baletowych z Opery Lwowskiej. Finałową galę poprowadzi: Krzysztof Korwin-Piotrowski z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego oraz Katarzyna Sanocka z TVP Kultura. Bilet w cenie 20 zł. Wejściówki w kasie BCK przy ul. Warszawskiej 11 oraz na stronie www.festiwal.bck24.pl. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na stypendia artystyczne.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.