Wielka wystawa steampunkowa w Radzyniu Podlaskim

start 22.10.2021 18:00
koniec 05.11.2021 18:00

Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Radzyński Ośrodek Kultury, Radzyński Klub Fotograficzny "Klatka", a także bar Gryzli i klubokawiarnia Ursa zapraszają na wielką wystawę STEAM PUNKOWĄ, która została połączona z wystawą fotografii. Wydarzenie, odbywające się w Galerii "Oranżeria" ROK, rozpocznie się w piątek 22 października o godz. 18.00. Wstęp wolny. Wystawa prezentowana będzie do 5 listopada.

Steampunk – nurt stylistyczny w kulturze (literatura, film, komiks, moda), odmiana fantastyki naukowej, boczna gałąź cyberpunka. Nazwa pochodzi od słowa "steam", czyli pary i nawiązuje stylistyką, estetyką i techniką do maszyn parowych epoki pary, epoki wiktoriańskiej. Inaczej niż w cyberpunku, technika otaczająca bohaterów nie jest oparta na elektronice lecz na mechanice (np. odpowiednikiem komputera jest maszyna różnicowa). Charakterystyczne dla steampunka zainteresowanie rozwojem techniki często prowadzi do kreowania wynalazków nieznanych w naszej historii, dlatego nurt ten bywa zaliczany do tzw. historii alternatywnych. Akcja utworów steampunkowych przeważnie rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej – erze rewolucji technicznej, wieku pary (stąd nazwa gatunku: steam, ang. – para). Steampunk nawiązuje do twórczości ojców fantastyki: Juliusza Verne’a, Herberta George’a Wellsa czy Marka Twaina.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.