Wystawa poplenerowa Fotoklubu Podlaskiego "Mielnik 2021"

start 05.11.2021 17:00
koniec 15.12.2021 17:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, Galeria I Piętro Strefa Sztuki ul. Warszawska 11

Na wystawę zdjęć, ukazujących różnorodność wschodniego pogranicza i niezwykłość tych malowniczych terenów, zaprasza Fotoklub Podlaski. Ekspozycja jest efektem wiosennego pleneru w Mielniku.

Fotoklub Podlaski zaprasza na wystawę poplenerowych zdjęć, które nasi lokalni niezwykle uzdolnieni fotografowie wykonali podczas tegorocznego, wiosennego pleneru w miejscowości Mielnik w województwie podlaskim. 

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 listopada o godz. 17:00 w Galerii 1 Piętro Sztuki, działającej w ramach Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Jak przekazują sami artyści, wszyscy są zachwyceni terenami, które mieli przyjemność fotografować. "Wschodnie rubieże naszego kraju to prawdziwa mieszanka kultur oraz religii – tereny niezwykle interesujące. Miejscowości wkomponowane w dolinę Bugu kultywują ciągle swoje dawne tradycje" - podkreślają. 

Przypomnijmy, że od 1996 roku członkowie klubu biorą udział w Międzynarodowych Plenerach Fotograficznych "Podlaski przełom Bugu". Od 2005 r. w listopadzie organizowane są natomiast Międzynarodowe Jesienne Warsztaty Fotograficzne. W dorobku Fotoklubu Podlaskiego nie brakuje również ciekawych plenerów, o czym przekonamy się podczas najbliższej wystawy. 

Działalność stowarzyszenia polega na organizacji wystaw, plenerów, warsztatów fotograficznych i spotkań dyskusyjnych. Dotychczas Fotoklub zrealizował 35 wystaw tematycznych oraz wiele wystaw autorskich dla ponad 38 członków. Odbyło się też 12 wystaw dorocznych, które tradycyjnie mają miejsce w grudniu. W 2009 r. Fotoklub Podlaski zorganizował 72. edycję ogólnopolskiej akcji fotograficznej "Galeria Bezdomna". 

Fotoklub Podlaski powstał w 1991 roku. Jego założycielami byli: Anna Leszczyńska, Leszek Szczerbicki, Henryk Oleszczuk, Tadeusz Żaczek, Adam Trochimiuk, Jarosław Domański i Piotr Świderski. Obecnie klub skupia ponad dwudziestu członków, dwóch z nich należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1998 r. opiekę nad stowarzyszeniem sprawuje Małgorzata Piekarska.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.