Międzyrzec Podlaski: Można zaprojektować miejską maskotkę

  • 06.06.2020, 10:12
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Można zaprojektować miejską maskotkę
Samorząd organizuje konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników jest... zaprojektowanie miejskiej maskotki. Wybór padł na króla Żwirka z legendy autorstwa Ryszarda i Krystyny Kornackich.

Konkurs adresowany jest do uczniów międzyrzeckich szkół oraz mieszkańców w wieku do 25 lat. Prace nawiązujące do „Legendy o Złotym, Srebrnym i Brązowym Żwirku” Ryszarda i Krystyny Kornackich, przedstawiające: złotego, srebrnego lub brązowego żwirka będą inspiracją do zaprojektowania innowacyjnej maskotki, która będzie wykorzystana do promocji miasta i jego walorów turystycznych. 

Zgłoszenia można przesyłać od 1 czerwca do 15 lipca. Autor najciekawszej propozycji otrzyma nagrodę w wysokości 400 zł. Projekty wraz z wypełnionym zgłoszeniem i oświadczeniami można składać w wydziale strategii i rozwoju międzyrzeckiego urzędu (pok. nr 33) lub wysłać pocztą. 

Konkurs ma także na celu promocję czytelnictwa i zapoznanie się z twórczością lokalnych autorów, a tym samym historią miasta i regionu. Ma też przypomnieć o wartości baśni i legend, kształtujących wyobraźnię czytelników. Dlatego organizatorzy zachęcają do zapoznania się z publikacją „Czarna róża. Baśnie i Opowieści z Podlasia”. 

Więcej szczegółów, regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć na www.miedzyrzec.pl.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe