Gmina Podedwórze: Lawina wniosków o zmiany w planie

  • 06.06.2020, 10:18
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Lawina wniosków o zmiany w planie
Aż 187 wniosków o zmianę przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego złożyli mieszkańcy gminy.

Tak dużego zainteresowania urzędnicy się nie spodziewali. Dlatego prace nad zmianą planu trzeba było podzielić na trzy etapy.

- W pierwszym zajmiemy się zmianą zapisów ułatwiających zabudowę jednorodzinną. W starym planie zabudowa była utrudniona m.in. przez zapisy dotyczące kondygnacji, czy symetrii dachu. Mieszkańcy Podedwórza wnioskują też o możliwość budowy po granicy działki - informuje wójt Monika Mackiewicz-Drąg.

W drugim etapie gmina zajmie się wnioskami, które nie wymagają zmiany studium zagospodarowania przestrzennego, zaś w trzecim zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Proces jest niestety bardzo pracochłonny i czasochłonny. Toteż na jakiekolwiek zmiany i ułatwienie w zagospodarowaniu działki mieszkańcy mogą liczyć najwcześniej za około 10 miesięcy. Wnioski o dokonanie zmian na własnych gruntach składano do do połowy maja.

Wiele z nich dotyczy zmiany funkcji przeznaczenia działki. Niektóre zaś wpisania możliwości prowadzenia usług pozarolniczych, działalności produkcyjnej oraz umożliwienia lokalizacji farm fotowoltaicznych.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe