Radzyń Podlaski: Szpital musi pilnować kontraktu

  • 07.06.2020, 10:10
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Szpital musi pilnować kontraktu
Radzyński szpital powiatowy od 1 czerwca przywraca planowe przyjęcia do poradni specjalistycznych. – Istniało zagrożenie, ze zaliczki z NFZ mogłyby zostać wstrzymane – mówi starosta Szczepan Niebrzegowski.

„Pacjenci są rejestrowani wyłącznie na określone godziny do danej poradni. Pracownicy rejestracji telefonicznie poinformują o terminie drogą telefoniczną dzwoniąc na telefony jakie są w bazie danych rejestracji. W przypadku zmiany numeru szpital  oczekuje na kontakt od pacjentów.” – czytamy na stronie internetowej  SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim, gdzie zamieszczono całą listę zasad korzystania z porad lekarskich w szpitalnych poradniach.

Obostrzeń jest dużo, ale jak mówi Katolickiemu Radiu Podlasie starosta radzyński, szpital musi zarabiać. – Placówka otrzymuje finansowanie z NFZ, za wykonane usługi medyczne. Przez koronawirusa jego działalność była częściowo zamrożona. Szpital nie mógł realizować w pełni kontraktu. NFZ mógłby żądać z czasem zwrotu zaliczek – wyjaśniał na antenie starosta.

Zapewnił jednak, ze jeżeli placówka zacznie pracować w normalnym trybie, zagrożenia niewypełnieniem kontraktu uda się uniknąć. Tym samym szpital nie powinien popaść w finansowe kłopoty – zapewniał starosta.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe