Międzyrzec Podlaski: Wpadł na gorącym uczynku

  • 07.06.2020, 21:29
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Wpadł na gorącym uczynku
38-letni mieszkaniec Siedlec włamał się do jednego ze sklepów na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Ukradł z niego alkohol, papierosy oraz... wędlinę. Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych. Złodzieja zdemaskowały reklamówki z łupem oraz logo sklepu, który okradł.

Dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim powiadomiony został o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego. Do zdarzenia doszło na terenie Międzyrzeca Podlaskiego w miniony wtorek, a łupem sprawcy padły papierosy oraz alkohol. Sprawca nie pogardził też wędliną. Ogólna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 12 tys. zł.

- Tego samego dnia funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego wracając po zakończonej służbie na jednej z ulic miasta zauważył siedzącego na ławce mężczyznę. Podejrzenia policjanta wzbudziły pakunki, które posiadał. Część z nich znajdowała się w reklamówkach z logo okradzionego sklepu. Kryminalny postanowił zweryfikować swoje przypuszczenia. Dodatkowo skontaktował się z funkcjonariuszami patrolujących ten teren. Podczas wspólnych działań potwierdziły się podejrzenia policjanta - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

38-letni mieszkaniec Siedlec w reklamówkach posiadał część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, miejsce ukrycia pozostałych artykułów. Okazało się, że sprawca pozostawił je na jednej z opuszczonych posesji. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że nie jest to jedyny taki czyn na koncie 38-latka. Mężczyzna podejrzany jest też o kradzież roweru na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Do zdarzenia doszło na początku maja, a przestępstwo nie było zgłoszone organom ścigania. W jednym w lombardów na terenie Siedlec policjanci odzyskali jednoślad. W tym wypadku pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież i kradzież z włamaniem, a także oszustwo na szkodę lombardu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.     

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe