Biała Podlaska: Procesja w Boże Ciało tylko wokół kościołów

  • 10.06.2020, 07:32
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Procesja w Boże Ciało tylko wokół kościołów
W tym roku procesja Bożego Ciała nie będzie prowadzić wokół pl. Wolności. Z związku z obowiązującym obostrzeniami wprowadzonymi z powodu pandemii, procesje w Białej Podlaskiej będą się odbywać tylko wokół poszczególnych kościołów. – Chodzi by nie doprowadzić do zgromadzenia liczącego więcej niż 150 osób i dostosować się do przepisów – wyjaśnia ks. kanonik Marian Daniluk proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Dodaje, że na terenie kościoła należy zachować odległość 2 metrów między każdym z wiernych. Jeśli nie jest to możliwe, konieczne jest założenie maseczek ochronnych. Ks. kanonik Marian Daniluk odnosi się też do organizacji pielgrzymek.

– Pielgrzymi po przejściu jednego dnia drogi, będą wracali do swoich rodzinnych domów. Następnego dnia pielgrzymki będą mogli w niej uczestniczyć kolejni pątnicy i po zakończeniu wyznaczonej trasy, oni też wrócą do Białej Podlaskiej. W ten sposób będzie się to odbywać przez cały okres trwania pielgrzymki. Pątnicy nie będą mogli nocować u gospodarzy, którzy przyjmowali ich w poprzednich latach, ze względów bezpieczeństwa. Codziennie będzie organizowany dojazd i powrót uczestników wydarzenia. Pątnicy będą też iść w znacznie mniejszych grupach niż zawsze. Na Jasną Górą wejdzie tylko delegacja. Może będzie to dziesięć osób z każdej grupy, może mniej – wyjaśnia ks. kanonik Marian Daniluk proboszcz parafii Narodzenia NMP.

Tłumaczy też, że w przypadku pielgrzymek do sanktuariów w Kodniu i Leśnej Podlaskiej będą dopiero czynione ustalenia. – Na ten moment zachęcamy, by pielgrzymować do tych sanktuarium nie w grupach, a rodzinami. Jeżeli ograniczenia będą obowiązywały, wtedy pątnicy będą dzieleni na mniejsze grupy. Jednak, pielgrzymowanie rodzinne jest znane. Są osoby, które wraz z bliskimi chodziły do Santiago de Compostela z Polski. Nawet z naszej parafii pielgrzymowało kilku pątników w rodzinnym gronie do tego hiszpańskiego sanktuarium – dodaje ks. kanonik Marian Daniluk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefcio
Stefcio 12.06.2020, 11:27
Ta nieodpowiedzialność Kościoła i zarazem ludzi doprowadzi do tego że pracownicy sanepidów będą zajechani !!!!!!!

Pozostałe