Biała Podlaska: Zapowiadanego remontu znowu nie będzie

  • 09.06.2020, 07:45
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Zapowiadanego remontu znowu nie będzie
W znowelizowanym budżecie miasta na ten rok na inwestycję w ul. Podmiejską zabezpieczono 500 tys. zł. Tym samym zmniejszono kwotę przewidzianą w pierwotnym planie budżetowym o 300 tys. zł. Na początku roku miasto planowało bowiem za 800 tys. zł wymienić nawierzchnię ulicy od Armii Krajowej do ul. Francuskiej. Teraz plan jest taki, by pieniądze na Podmiejską pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na realizację ul. Podmiejskiej w ciągu miedzy ulicami Armii Krajowej i Francuskiej miasto przewidywało w tym roku 800 tys. zł. Dodatkowo czas realizacji inwestycji zapisany był na lata 2019 - 2020. Jednak na ostatniej sesji rady miasta, pod koniec maja, przegłosowana została poprawka do budżetu na ten rok, a w niej nakłady na ul. Podmiejską określono na 500 tys. zł. Realizację przedsięwzięcia zaplanowano na ten i kolejny rok.Prace na ul. Podmiejskiej miały ruszyć już w ubiegłym roku. W styczniu 2019 roku naczelnik wydziału komunikacji w bialskim urzędzie miasta, Paweł Bruszewski informował Słowo Podlasia: – Po konsultacji z wydziałem inwestycji przebudowę ulicy Podmiejskiej wpisano do planu budżetu na 2019 r. W tym roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej i  rozpoczęcie robót budowlanych na jesieni. Dotychczas w miarę potrzeb i możliwości finansowych, stan techniczny ulicy jest na bieżąco utrzymywany. Uzupełniane są ubytki w jezdni oraz w poboczach.

Na jesieni tego samego roku w mediach pojawiły się jednak wypowiedzi przedstawicieli miasta korygujące plany z początku roku. – Obecnie opracowujemy projekt budowlany na budowę ulicy Podmiejskiej oraz projekt na budowę fragmentu ulicy Kasztanowej. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku - mówił Maciej Buczyński, zastępca prezydenta.

Na początku 2020 roku miasto przedstawiło plan budowy dróg lokalnych i podstawowych. To tzw. Biała Księga, która określiła zadania drogowe na obecną kadencję władz Białej Podlaskiej. Na liście dróg podstawowych, czyli tych o strategicznym znaczeniu dla komunikacja miasta znalazły się: Podmiejska, Warszawska, Armii Krajowej, Sidorska, Akademicka i Kościuszki. Ulice te według założeń mają być realizowane z pozyskaniem funduszy z zewnątrz. Ulica Warszawska zmodernizowana zostanie w ten sposób w całości, dzięki pozyskanym przez miasto pieniądzom z FDS. Ulica Armii Krajowej będzie realizowana w porozumieniu z deweloperami budującymi przy niej nieruchomości. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pieszy
Pieszy 10.06.2020, 10:20
Super kolejny raz, to niech ktoś spróbuje przejść pieszo po deszczu tą ulicą żaden kierowca nie ustąpi drogi
Szaman
Szaman 10.06.2020, 08:05
Moze szkola powinna doplacic Moim zdaniem urzednicy powinni pojsc po opadach deszczu jak dziecki ida do szkoly i popatrzec i zamiast sciezki rowerowe budowac zrobic w koncu tam droge

Pozostałe