Biała Podlaska: Zaskakujący powrót superprokuratora Maksymowicza

  • 10.06.2020, 10:34
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Zaskakujący powrót superprokuratora Maksymowicza
W czasie swej bogatej kariery zawodowej oskarżał morderców, przemytników, gangsterów i aferzystów. Przez ostatnie cztery lata był zastępcą szefa warszawskiej prokuratury regionalnej, gdzie nadzorował najważniejsze śledztwa w kraju. Nieoczekiwanie wrócił do Białej Podlaskiej. - Sam prosiłem o przeniesienie prokuratora krajowego - zaręcza Marek Maksymowicz. 

Zanim najpierw awansowano go do Prokuratury Regionalnej w Lublinie pracował w bialskim ośrodku zamiejscowym lubelskiej prokuratury okręgowej, był tam też kierownikiem działu śledczego. To on prowadził śledztwo i oskarżał w głośnej sprawie morderstwa z Rakowisk, rozpracowywał też afery przemytnicze i korupcyjne.

W uznaniu dorobku został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. - Mogę powiedzieć o nim tylko wszystko co najlepsze. Pełny profesjonalizm, partnerskie podejście, otwartość na współpracę - podkreśla inspektor Marek Odyniec, naczelnik lubelskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.  

Tytuł prokuratora prokuratury regionalnej Maksymowicz otrzymał w kwietniu 2016 roku na fali wielkich roszad kadrowych, w ramach których na nowo obsadzano stanowiska w prokuraturze. Możliwości takie dawały zmiany w prawie, dzięki którym ponownie połączono urzędy ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, zniesiono prokuratury apelacyjne i zlikwidowano kadencyjność szefów jednostek. Fotel prokuratora rejonowego w Białej Podlaskiej straciła wówczas Joanna Kozłowska, która ostatecznie trafiła do ośrodka zamiejscowego prokuratury okręgowej. Maksymowicza delegowano z Lublina do Warszawy, gdzie został zastępcą prokuratora regionalnego. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

 

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe