Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 13:52
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Biała Podlaska: Przez pandemię spędzimy wakacje w kraju?

- Trwają intensywne prace nad rozwiązaniami wsparcia branży turystycznej i ostatecznym kształtem programu: bon turystyczny – informuje Słowo Podlasia Departament Komunikacji Ministerstwa Rozwoju. Czyli mimo, powszechnej opinii o tym, iż pomysł upadł, wciąż możemy liczyć na otrzymanie bonów. Na jakich zasadach będą przyznawane i od kiedy? Co sądzicie o "wakacyjnym bonie 500 plus na dziecko"?
Biała Podlaska: Przez pandemię spędzimy wakacje w kraju?

Bon turystyczny miał zostać wprowadzony od lipca. Jednak, czy tak się stanie? Obecnie nie został jeszcze przedstawiony projekt odpowiedniej ustawy regulującej przyznawanie bonów.  - Z zapowiedzi ministra wiemy, że taki bon miałby przysługiwać tym, którzy mają umowę o pracę i zarabiają poniżej średniej krajowej (ok. 5200 złotych). Bon będzie można zrealizować tylko w Polsce na noclegi, w muzeach albo na inne usługi turystyczne.

Na każde tysiąc złotych w większości złożyć się ma budżet państwa, ale dorzucić mają się też pracodawcy (odpowiednio 900 i 100 złotych). Nie dostaną go także osoby zatrudnione na umowach o dzieło czy zleceniach – podaje TVN24. - Na każdą osobę, która pracuje, czyli jeżeli okaże się, że dwie osoby pracują w rodzinie, to taki bon będzie przysługiwał dla dwóch osób – poinformował w czasie audycji radia RMF FM wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. - To będzie karta w formie elektronicznej, karta prepaidowa – dodał w czasie wywiadu RMF FM wiceminister Andrzej Gut – Mostowy odnosząc się do formy płacenia bonem. (...)

Adam Abramowicz rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw, informuje, iż wystosował pismo do minister rozwoju i jednocześnie wicepremier Jadwigi Emilewicz. Zawiera koncepcję, która jego zdaniem bardziej pomoże branży turystycznej.

– Pomysł bonów na wakacje ma na celu pomoc branży turystycznej, która została bardzo poszkodowana przez ograniczenia związane z pandemią. Z tego programu wyłączeni są np. przedsiębiorcy, którzy nie dostaną bonu, gdyż rząd proponuje bon jedynie osobom zatrudnionym na etacie i z zarobkami mniejszymi niż średnia krajowa. Proponuję, by wszyscy Polacy, którzy płacą podatki mogli z takiego bonu skorzystać, gdyż pieniądze na bony będą pochodził właśnie z podatków – mówi rzecznik Adam Abramowicz. Przyznaje, że wie o tym, iż budżet ma ograniczenia i dziś proponuje się dla jednej osoby 1000 zł, a przeznaczonych na program jest w sumie 7 miliardów. - Dlatego uważam, że najlepiej będzie, kiedy dostaną go wszyscy, w tym emeryci.  W takim przypadku spadnie wartość bonu, ale branża turystyczna zyska więcej. Gdyż wiadomym jest, że im więcej osób pojedzie na wakacje i skorzysta z bonu, tym więcej pieniędzy trafi do branży turystycznej. Rzeczą naturalną jest, że za 500 czy 1000 zł nie opłaci się wszystkich wydatków podczas wyjazdu turystycznego  - zaznacza rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw. (...)

Edyta Kozłowska wykładowca Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i równocześnie prowadząca biuro podróży uważa, że bony turystyczne to bardzo dobry pomysł. - Bony prawdopodobnie będzie można realizować tylko na terenie Polski – w biurach podróży, hotelach, pensjonatach, hostelach, czy w formie wstępów do muzeów i innych atrakcji turystycznych, ale to cały czas jest na etapie projektu. Mam nadzieję, że to nie skończy się na obietnicach. 13 maja wiceminister Andrzej Gut-Mostowy stwierdził w mediach, że „w przyszłym tygodniu będzie oficjalna prezentacja tego projektu", a do dnia dzisiejszego nie wydano żadnego oficjalnego komunikatu – mówi Edyta Kozłowska. - Jako właścicielka Biura Podróży „Piechocka Travel” mam nadzieję, że nasi klienci nas nie zawiodą i większość z nich będzie chciała zrealizować bony u nas, dzięki czemu pozwoli nam przetrwać na rynku i rodzinna firma założona przez moją mamę dalej będzie mogła świadczyć usługi – dodaje Edyta Kozłowska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ksiądz IgnacyTreść komentarza: Most powinien być nazwany imieniem wielkiego Polaka. Jednym z takich jest Świętej Pamięci Pan Generał Wojciech Jaruzelski .Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:30Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Szkoda, że marszałek na stałe nie wspiera Podlasia, tak jak słabsze od bialskiej drużyny piłkarskie. No ale w Białej rządzą jego polityczni wrogowie.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:20Źródło komentarza: Marszałek obiecał pieniądze, trzeba złożyć wniosekAutor komentarza: bialszczaninTreść komentarza: To pytanie do rektora Nitychoruka, który zaraz po śmierci Bergiera doprowadził do wycofania drużyny - wizytówki uczelni z rozgrywek ligowych.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:12Źródło komentarza: Poznały rywalkiAutor komentarza: obywatelTreść komentarza: Podpisywana petycja zawiera błąd, gdyż nowa ulica nie przebiegnie w miejscu "powstającej ulicy na dotychczasowej Drodze Wojskowej", tylko kilkaset metrów obok. No chyba, że pomysłodawcy chcą, aby ul. Droga Wojskowa zmieniła nazwę na „św. Jozafata Kuncewicza”. Ja optuję za ul. Riada Haidara, gdyż trasą będzie można dojechać do ronda WOŚP, z którą to Orkiestrą Śp. RH był od początku mocno związany.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 12:09Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Np procto vitale, żeby daleko nie szukać.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 10:34Źródło komentarza: Zioła na jelita – które są skuteczne?
Reklama
Reklama