Biała Podlaska: Okradała sklep, w którym pracowała

  • 10.06.2020, 12:07
  • (pc)
Biała Podlaska: Okradała sklep, w którym pracowała
Za przywłaszczenie mienia odpowie 27-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta podejrzana jest o przywłaszczenie pieniędzy, pochodzących z dziennych utargów sklepu, w którym pracuje. Do zdarzeń dochodziło w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 15 tys. zł.

Do bialskiej komendy zgłosiła się przedstawicielka firmy, zajmującej się dystrybucją odzieży. Z relacji kobiety wynikało, że 27-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, będąc kierownikiem sklepu, przywłaszczyła pieniądze w kwocie niemal 15 tys. zł. Kobieta dodała, że gotówka pochodziła z utargów, które 27-latka miała obowiązek wpłacać. Pierwsze nieprawidłowości firma zauważyła w lipcu ubiegłego roku, natomiast proceder ten trwał do grudnia 2019 r. Zgłaszająca dodała, że w każdym z tych przypadków 27-latka twierdziła, że wpłaciła pieniądze, jednak wpłatomat nie wydawał jej potwierdzenia.

- Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. 27-latka zatrzymana została do wyjaśnienia. Kobieta usłyszała zarzut i przyznała się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że powodem jej zachowania była trudna sytuacja finansowa. Dodała też, że zaczęła już wpłacać na konto firmy zaległości, chcąc zwrócić całą kwotę - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe