Międzyrzec Podlaski: Dziewczyny na medal

  • 11.06.2020, 07:17 (aktualizacja 11.06.2020, 12:53)
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Dziewczyny na medal
Maria Kossak i Kinga Janicka okazały się najlepsze w konkursie literackim "Jak uszczypnie będzie znak", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu. 

Za zadanie miały napisanie wiersza lub fragmentu prozy, nawiązującego do utraty kogoś bliskiego z powodu choroby. Konkurs powstał bowiem, by upamiętnić Annę Szewczyk-Konefał, nauczycielkę, która zmarła 23 sierpnia 2018 r. po czteroletniej walce z nowotworem w wieku 35 lat. W rywalizacji wzięło udział 100 młodych ludzi.

Maria Kossak z klasy I b oraz Kinga Janicka z klasy I c Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim okazały się najlepsze. Marysia zdobyła pierwszą nagrodę za pracę literacką pt. "Po cichutku", a Kinga drugą za utwór "Bez znieczulenia" w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych. Obie opieką merytoryczną objęła nauczycielka międzyrzeckiego LO Monika Klimiuk. 

- Dziękuję Wam za empatię i wpuszczenie do swojego świata, jak my Was wpuściliśmy do swojego. Budujemy wspólnie te światy, i choć z daleka od siebie, to spajamy je w jeden wielki – przepełniony miłością, wrażliwością, czułością, mądrością. Mimo, że Ani już nie ma to właśnie ta nauka - z jej życia, jej postawy – pozostała - mówi jeden z inicjatorów konkursu i mąż zmarłej nauczycielki, Rafał Konefał.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe