Radzyń Podlaski: Ograniczenia w radzyńskiej oświacie. Rodzice niezadowoleni

  • 11.06.2020, 07:23
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Ograniczenia w radzyńskiej oświacie. Rodzice niezadowoleni
Mniej klas i bez profilowania, tak będzie wyglądać radzyńska oświata w nadchodzącym roku szkolnym. Miasto tnie wydatki, a rodzice podnoszą alarm. Nikt ich po niczym nie informował, nie wiedzą do jakich grup trafią ich dzieci we wrześniu, a część to już uczniowie szóstych klas. Tymczasem z informacji przekazanej wreszcie przez miasto wynika, że skutki finansowe zostały już przeliczone, więc i klamka już zapadła.

Zmiany zostały zapisane już w kwietniu, w arkuszach organizacyjnych pracy szkół w przyszłym roku szkolnym. Jak informuje Anna Wasak, rzecznik UM Radzyń: - Arkusze organizacyjne zostały w kwietniu przesłane do Rad Pedagogicznych, Związku Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ „Solidarność” oraz Kuratorium Oświaty. Ani Rady Pedagogiczne, ani Związek Nauczycielstwa Polskiego, ani NSZZ „Solidarność”, ani Kuratorium Oświaty nie wniosły żadnych uwag.

A zgodnie z planami w szkołach podstawowych działających na terenie miasta od września zmniejszona zostanie liczba klas w rocznikach, gdzie oddziały liczyły 16 – 18 uczniów. - W efekcie w przyszłym roku szkolnym zmniejszona zostanie o jeden oddział liczba klas II w Szkole Podstawowej nr 2 oraz po jednym oddziale klas II i VI w Szkole Podstawowej nr 1 – informuje Anna Wasak.

Dodatkowo z mapy edukacyjnej szkół znikną klasy profilowane w oddziałach I – II. - Klasy I i II o profilu sportowym w Szkole Podstawowej nr 2 zostają przekwalifikowane na ogólnodostępne – precyzuje rzecznik ratusza. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 11.06.2020, 20:53
To nie pierwsza klika która rządzi w tym mieście. Najważniejsze to dostać się do koryta. Wybierajcie tych co coś osiągnęli a nie tych co od urodzenia nosza głowę do góry. Zawód urzędnik. Jedyne osiągnięcia to skończył studia. Jak 70% innych ludzi w mieście tylko szkoda, że rządzi cudzą kasą i jeszcze się mądrzy. Bal na całego i zero odpowiedzialności. Układy, układy..
Ola
Ola 11.06.2020, 08:45
Burmistrz nieudacznik,wszystkie sprawy w sądach przegrywa to tnie wydatki.Jakim jednak trzeba być człowiekiem żeby robić to kosztem dzieci.Może w końcu mieszkańcy Radzynia przejrzą na oczy i przy następnych wyborach podziękują temu fałszywcowi i jego klicie

Pozostałe