Biała Podlaska: MOPS pomaga już od trzydziestu lat

  • 12.06.2020, 09:07
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: MOPS pomaga już od trzydziestu lat
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej obchodzi w tym roku 30-lecie pracy na rzecz potrzebujących. Swoją działalność zaczął 1 czerwca 1990 r. Z tej okazji wręczono listy gratulacyjne dla najdłużej zatrudnionych pracowników oraz wyróżnienia tym, którzy wykazali ogromne poświęcenie w niesieniu pomocy swoim podopiecznym.

W obchodach 30-lecia działalności MOPS uczestniczyło ponad siedemdziesiąt osób zatrudnionych w placówce. - Praca w Ośrodku nie należy do najłatwiejszych. Pracownicy niosą pomoc dzieciom, rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym, chorym, a także ludziom, którzy przeżywają różnego rodzaju sytuacje kryzysowe: przemoc, uzależnienia, bezradność w sprawach opiekuńczo – wychowawczych – mówi Ewa Borkowska dyrektor MOPS w Białej Podlaskiej.

Dodaje też, że w ciągu mijających 30 lat działalności, bialski MOPS ulegał zmianom. - Wdrażano nowe formy usług społecznych, przyjęto do realizacji szereg nowych zadań. Rozwinięto współpracę z organizacjami pozarządowymi, i społecznością lokalną. Pomoc społeczna nie jest w stanie funkcjonować i skutecznie wypełniać swoich zadań bez odpowiedniego wsparcia otoczenia: samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, systemu opieki zdrowotnej, policji, oświaty i wielu innych instytucji i osób, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka – zaznacza dyrektor Ewa Borkowska.

Bialski MOPS jako jedyny w powiecie, prowadzi noclegownię i ogrzewalnię dla bezdomnych. Zatrudnia 68 pracowników, w tym  15 pracowników socjalnych i 5 asystentów rodziny świadczy pracę w rejonach opiekuńczych czyli w tzw. „terenie”.  W 2019 roku ze świadczeń MOPS przyznawanych na podstawie ustawy o pomocy społecznej korzystały 2073 osoby. (...) 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe