Radzyń Podlaski: Miasto ogłasza przetarg, choć nie pozyskało jeszcze funduszy

  • 12.06.2020, 13:49
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto ogłasza przetarg, choć nie pozyskało jeszcze funduszy
Władze Radzynia robią drugie podejście do tematu wymiany oświetlenia. Za pierwszy razem, choć miały wsparcie zewnętrznego finansowania, przetarg unieważniono. Teraz pewności co do dotacji nie ma, ale przetarg już jest.

Temat wymiany oświetlenia ulicznego pojawił się pod koniec 2018 roku. Miasto ogłosiło wówczas, że będzie przystępować do programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne". Pożyczkę na realizację projektu miasto zaciągnęło w NFOŚiGW w połowie maja 2019 roku. Pierwsze ogłoszenie przetargowe na modernizację oświetlenia ulicznego zostało opublikowane 27 maja. – Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 2 912 551,0 zł. Wpłynęły trzy oferty. Dwie opiewały na zbyt wysokie kwoty: 4 mln 415 tys. 700 zł i 3 mln 979 tys. 50 zł . Najtańszą ofertę – w wysokości 2 mln 997 tys. 731 zł przedstawiła firma z Sokółki – wyliczała wówczas rzeczniczka magistratu Anna Wasak.

Przetarg nigdy nie został rozstrzygnięty, bo miasto go unieważniło. – Byliśmy gotowi podpisać umowę z ta firmą i dołożyć niewielką różnicę – tłumaczył później burmistrz Jerzy Rębek. – Niestety okazało się, ze firma nie spełniła wymogów formalnych.

Wówczas również zapewniał, że miasto będzie wnosić o przedłużenie terminu wykorzystania pożyczki z NFOŚiGW. Pod koniec roku 2019 miasto miało otrzymać informację, ze fundusz przedłuży możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego do końca czerwca 2020 roku. – Jednocześnie zamierzamy ubiegać się o dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski, właśnie na modernizację oświetlenia. – mówił w listopadzie ubiegłego roku burmistrz. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe