Gmina Dębowa Kłoda: Białka znów bez kąpieliska i ratowników

  • 13.06.2020, 09:34
  • (TWA)
Gmina Dębowa Kłoda: Białka znów bez kąpieliska i ratowników www.wikipedia.pl
Chcieli, ale się nie udało. Drugi rok z rzędu nad jeziorem nie będzie kąpieliska ani ratowników pilnujących bezpieczeństwa wczasowiczów.

Problemy zaczęły się wiosną ubiegłego roku, kiedy wójt wypowiedziała starostwu umowę dotyczącą użyczenia jeziora. Mimo wielu spotkań i rozmów nie udało się dojść do porozumienia w kwestii zatrudnienia ratowników WOPR. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwali jedynie policjanci.

Wydawało się, że w tym roku kąpielisko powstanie i ratownicy też będą. Wójt planowała nawet wizytę ze starostą u wojewody lubelskiego. Chciała, by przekazano gminie jezioro na własność, lub wydzierżawiono go na dłuższy okres. Wyjazd nie doszedł do skutku z powodu koronawirusa.

- O jezioro trzeba dbać, a to są spore koszty. Ja ich nie poniosę nie mając tego terenu przynajmniej w dzierżawie na kilka lat, ani żadnych dochodów z tego, co się tam dzieje. Myślę, że w tej sytuacji ze swojej strony i tak sporo zrobiliśmy - mówi wójt Grażyna Lamczyk. 

Póki co podsypano plażę, wyrównano i naprawiono mola. Od kontenera z ubikacjami do ośrodka Redlion wymieniono też lampy oświetleniowe na nowe, zamontowano również sześć kolejnych. 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe