Gmina Biała Podlaska: Będą komputery i nowe pomniki

  • 14.06.2020, 08:04
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Będą komputery i nowe pomniki
Samorząd pozyskał 105 000 zł z Ministerstwa Cyfryzacji w programie Zdalna Szkoła +. Dodatkowo gmina pozyskała 36 000 zł dotacji od urzędu wojewódzkiego na remont i bieżące utrzymanie obiektów grobownictwa wojennego

Samorząd pozyskał 105 000 zł z Ministerstwa Cyfryzacji w programie Zdalna Szkoła +. Dzięki niemu zostaną zakupione 54 laptopy z zestawami słuchawkowymi, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu gminy. Urządzenia zostaną także przeznaczone nauczycielom prowadzącym zdalne zajęcia szkolne, których komputery ze względu na zużycie nie nadają się  prowadzenia lekcji w systemie online. Dodatkowo samorząd pozyskał 36 000 zł dotacji od Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na remont i bieżące utrzymanie obiektów grobownictwa wojennego. Dotacja zostanie przeznaczona na wykonanie ogrodzenia cmentarza wojennego w Kaliłowie i remont  mogiły jeńców zamordowanych w 1942 r. w Pojelcach.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe