Powiat radzyński: Droga do Lipniak i nie tylko

  • 15.06.2020, 08:45
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Droga do Lipniak i nie tylko
Wójt gminy Kąkolewnica, Anna Mróz zapowiedziała kolejne prace modernizacyjne na drogach . Tym razem Zarząd Dróg Powiatowych zajmie się poprawieniem jakości nawierzchni do Lipniak.

- Zarząd Dróg Powiatowych w Radzyniu Podlaskim w kwietniu 2020 roku ogłosił przetarg na remont drogi powiatowej Kąkolewnica - Lipniaki na odcinku długości 1000 m. Natomiast z inicjatywy gminy w maju 2020 ogłoszono kolejny przetarg na 500 m. Forma finansowania przedsięwzięcia jest zgodna z porozumieniem wypracowanym z powiatem, czyli każdy samorząd płaci po połowie – informuje Anna Mróz.

- Zadania łącznie więc obejmują wykonanie nawierzchni bitumicznej na odcinku długości 1500 m, przy szerokości jezdni 5,5 m. Prace na drodze do Lipniak nie ograniczą się tylko do wyrównania nawierzchni. - Zostanie wykonana warstwa ścieralna o grubości 4 cm. Pobocza drogi zostaną wyrównane i uzupełnione mieszanką piaszczysto-gliniastą – dodaje wójt Mróz. Po nowej nawierzchni mieszkańcy pojadą z początkiem października.

Droga w gminie Kąkolewnica nie jest jedyną, jaką poprawi w najbliższym czasie ZDP. Nowa warstwa bitumiczna pojawi się również w gminie Radzyń Podlaski (Ustrzesz – Białka), gminie Borki (Wola Chomejowa od Bork do mostu), gminie Wohyń (Lisiowólka), gminie Komarówka (Brzozowy Kąt), oraz gminie Ulan – Majorat (Rozwadów – Stok)

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe