Kodeń: Proboszcz i rzecznik opuszczają kodeńskie sanktuarium

  • 17.06.2020, 08:05
  • Anna Chodyka
Kodeń: Proboszcz i rzecznik opuszczają kodeńskie sanktuarium
W Boże Ciało mieszkańcy Kodnia pożegnali ojca Damiana Dybałę. Od 2015 roku oblat posługiwał, początkowo jako ekonom, a następnie proboszcz i kustosz bazyliki, w której znajduje się słynący cudami obraz Matki Bożej. Mieszkańcy Kodnia rozstają się też o. Jarosławem Kędzią, rzecznikiem sanktuarium oraz organizatorem rekolekcji, w czasie których uczył pisania ikon.

Ojciec Damian Dybała ekonomem i dyrektorem Domu Pielgrzyma w Kodniu oraz członkiem Diecezjalnej Rady Kapłańskiej i Rady Duszpasterskiej został w 2015 roku. Pełnił tez funkcję dekanalnego ojca duchowego i kapelana więzienia oraz OSP Kodeń.

- Kodeń będę nosił w sercu i zostawię tu część swojej duszy. Opuszczam to miejsce z wielkim żalem. Jednak, z pewnością zapamiętam moich parafian i tę miejscowość. Zawsze będzie też dla mnie ważna Matka Boża Kodeńska – mówi o. Damian Dybała, który przenosi się do Opola na Śląsku.  

– Kodeń stracił niesamowicie ważnego człowieka. Orędownika ubogich, gdyż o. Damian wiele czynił, by im pomagać. Wszyscy go żegnają z bólem. To wspaniała postać. Parafianie mówią, iż to człowiek, który odbudował w nich wiarę – mówi o. Jarosław Kędzia rzecznik kodeńskiego sanktuarium.

Z Kodnia odchodzi też rzecznik sanktuarium kodeńskiego o. Jarosław Kędzia, znany z prowadzenia rekolekcji, w czasie których można się było nauczyć się pisania ikon. W Kodniu służył od 2018 roku jako misjonarz ludowy, rekolekcjonista, duszpasterz pielgrzymów i rzecznik prasowy sanktuarium. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe