Janów Podlaski: Pierwsza taka klasa w województwie lubelskim

  • 17.06.2020, 09:30
  • Paulina Chodyka
Janów Podlaski: Pierwsza taka klasa w województwie lubelskim
Od przyszłego roku w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza będzie możliwość nauki w pierwszej w województwie lubelskim klasie o profilu celno-skarbowym. To efekt wspólnego, pilotażowego projektu janowskiej szkoły i lubelskiej placówki Izby Administracji Skarbowej.

Od nowego roku szkolnego 2020/2012 w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim będzie funkcjonowała klasa o profilu celno-skarbowym. To pilotażowy projekt, pierwszy taki w województwie lubelskim, realizowany w ramach współpracy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie i janowskiej szkoły.

– Od dwóch lat przymierzaliśmy się, by rozpocząć współpracę z izbą celno-skarbową i w końcu to się udało. Jestem niezmiernie zadowolony, tym bardziej, że nasza młodzież jest zainteresowana nauką w takiej klasie. Dla nich mundur stanowi niezwykłe wyzwanie, cieszę się się, że w tych czasach, kiedy o młodzieży nie zawsze mówi się dobrze, my możemy uczyć ich poczucia patriotyzmu i obowiązku oraz jednocześnie kierować ich do odpowiedniej pracy w przyszłości. Serdecznie dziękuję za to, że dziś możemy taką współpracę podjąć – mówi Jarosław Dubisz, dyrektor ZS w Janowie.

Na razie w szkole planowane jest utworzenie jednej klasy o tym profilu. Zajęcia prowadzone będą na zasadzie eksperymentu pedagogicznego, a w programie nauczania poza ogólnymi przedmiotami, będą 2 godziny zajęć nadobowiązkowych tygodniowo z zakresu tematyki celno-skarbowej m.in. organizacja, rola i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Celno-Skarbowej, przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał KAS i zajęcia z musztry. Po roku projekt zostanie poddany pierwszej ewaluacji i ocenie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 czerwca

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe