Powiat łosicki: Kolejne laptopy trafiły do uczniów

  • 18.06.2020, 09:01
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Kolejne laptopy trafiły do uczniów
Kolejne komputery trafią do szkół podstawowych. Gmina Sarnaki zakupiła 37 laptopów za ogólna kwotę ponad 100 tys zł, natomiast miasto i gmina Łosice doposaży swoje szkoły w 27 nowych laptopów, na które pozyskała grant w wysokości 73 tys zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, a w przypadku Sarnak również od prywatnego sponsora.

Do G=gminy Sarnaki trafiło ponad 72 tys zł, co pozwoliło na zakup 25 laptopów wraz z oprogramowaniem, w tym 8 laptopów z dostępem do internetu. - Komputery przeznaczone są dla uczniów, którzy ze względu na brak sprzętu informatycznego nie mogli dotąd korzystać z nauczania zdalnego - informuje wójt Grzegorz Arasymowicz. Zakupione komputery zostały przekazane szkołom, których dyrektorzy zgłosili zapotrzebowanie na sprzęt do nauki zdalnej. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serpelicach otrzymał 7 laptopów, w tym 7 laptopów przeznaczonych dla uczniów z rodzin wielodzietnych, natomiast Szkoła Podstawowa w Sarnakach im. Bohaterów Akcji V-2 otrzymała 18 laptopów, w tym 10 laptopów dla uczniów z rodzin wielodzietnych.

Dodatkowo gmina pozyskała darowiznę w wysokości 30 tys zł od spółki GAZ SYSTEM, która uruchomiła program „GAZ-SYSTEM dla edukacji" w celu niwelacji skutków pandemii COVID-19.  Program zakłada doposażenie szkół z 25 gmin w Polsce w sprzęt IT niezbędny do nauki zdalnej. Pieniądze z darowizny pozwoliły na zakup dodatkowych 12 laptopów z czego do Szkoły Podstawowej w Sarnakach trafią 4 komputery, a do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serpelicach 8 laptopów.

Kolejna pula laptopów do zdalnego nauczania została też zakupiona dla uczniów z terenu miasta i gminy Łosice. - Pozyskaliśmy prawie 73 tysiące złotych, na zakup 27 laptopów dla uczniów szkół podstawowych. Zakup laptopów był możliwy, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Cyfryzacji w ramach projektu Zdalna Szkoła realizowanego ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - wyjaśnia Mariusz Kucewicz, burmistrz Łosic.

Sprzęty już trafiły do szkół a za ich pośrednictwem zostały wypożyczone uczniom.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe