Powiat radzyński: Powiatowa ekspansja drogowa

  • 18.06.2020, 09:15
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Powiatowa ekspansja drogowa
Jak mówi starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, w tym roku remont dróg na terenie powiatu odbywa się na przeszło 45 km. - Mamy otwartych ponad 20 odcinków dróg - mówi Szczepan Niebrzegowski.

Najważniejsze inwestycje tego roku to te realizowane z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Powiatowych: Łuków-Gąsiory-Radzyń Podlaski i Radzyń Podlaski-Zbulitów-Wohyń. Na przebudowę tych dróg samorząd otrzymał ponad 10 mln zł.

Kilka tygodni temu powiat ogłosił również remonty dróg powiatowych w poszczególnych gminach. Te odcinki zrealizuje przy finansowym udziale gmin. Prace prowadzone będą na trasach: Białka- Ustrzesz, Stok-Rozwadów i Kąkolewnica-Lipniaki.

W przygotowaniu są również projekty, na realizację których powiat będzie składał wnioski do kolejnej edycji FDS. - Planujemy zgłosić do wykonania trzy projekty, które byłyby realizowane w przyszłym roku – mówi starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski. - To Białka- Płudy- Główne, Branica- Marynin- Wohyń i Radzyń- Zabiele- Paszki.

Starosta o inwestycjach drogowych realizowanych na terenach gmin mówi ostatnio na sesjach rad samorządów, gdzie pojawia się jako gość. Mieszkańcy często zainteresowani są też mniejszymi inwestycjami. W gminie Kąkolewnica radny Piotr Jezierski dopytywał o realizację chodnika w Brzozowicy Małej i o remont drogi Sokule – Mościska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 16 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe