Gmina Sosnowica: Połączenie kultury z książką nie wyszło

  • 19.06.2020, 12:45
  • Tomasz Wachulski
Gmina Sosnowica: Połączenie kultury z książką nie wyszło
Gminny Ośrodek Kultury miał zostać połączony z Gminną Biblioteką Publiczną im. Krystyny Krahelskiej. Niestety, negatywnie na ten temat wypowiedziały się instytucje opiniujące. Wójt nie zamierza się poddać. 

Od połowy tego roku w gminie miała funkcjonować instytucja pod nazwą: Gminna Biblioteka Publiczna im. Krystyny Krahelskiej – Centrum Kultury w Sosnowicy z jednym dyrektorem, pod którego podlegaliby wszyscy pracownicy jednostek.

- Nowa forma organizacyjna ma umożliwić lepsze zaplanowanie pracy, realizację dotychczasowych zadań przy pomocy jednego budżetu, racjonalizację wydatków oraz sprawniejszy nadzór – tłumaczył wójt Sławomir Czubacki, kiedy radni podejmowali uchwałę intencyjną.

W sprawie połączenia negatywne stanowisko zajęły jednak władze Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie oraz przedstawiciele Krajowej Rady Bibliotecznej. Władze biblioteki stwierdziły, że negatywnie odbije się to na miejscowej społeczności. - Ponadto podkreślono, że biblioteka nosi imię Krahelskiej, która jest lokalną bohaterką, więc w tym aspekcie połączenie biblioteki z GOK-iem też nie jest wskazane – tłumaczy sekretarz gminy Anna Obel-Szurek.

W podobnym tonie wypowiedziała się Krajowa Rada Biblioteczna. Co więc dalej z forsowaną przez samorząd koncepcją? - Na razie przygotowujemy się do wyborów, Przyjdzie czas, aby poinformować o szczegółach – dodaje sekretarz.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe