Gmina Radzyń Podlaski: Wieś bez sołtysa

  • 19.06.2020, 09:48
  • (joan)
Gmina Radzyń Podlaski: Wieś bez sołtysa
Marek Matejuk Musiał wystąpić z oficjalnym pytaniem do władz gminy, by dowiedzieć się, że jego wieś, największa miejscowość w gminie, nie ma od kilku miesięcy sołtysa.

Matejuk funkcję sołtysa w Białej pełnił od 15 stycznia 2016 roku. Gdy w tym roku kończyła się jego kadencja, postanowił, że o kolejną ubiegać się nie będzie. - Głównie z przyczyn osobistych i zdrowotnych - mówił wówczas Słowu Podlasia. Dodał jednak, że  sprawami gminy zamierza się w dalszym ciągu interesować i je recenzować. Recenzentem natomiast był raczej niepokornym.

Wybory nowego sołtysa wyznaczono na 16 marca. Jednak ogłoszenie stanu epidemicznego w kraju spowodowało, że zostały one odwołane. Na sesji rady gminy w czerwcu Matejuk zapytał więc władze samorządu, kto reprezentuje obecnie wieś, bo jego kadencja dawno upłynęła, a o wyborach sołtysa nie słychać. 

Wicewójt Anna Grochoła przyznała, że z uwagi na pandemię nie mogło się odbyć zebranie wiejskie, na którym wybory zostałyby przeprowadzone. - Wieś Biała to największa miejscowość w gminie. Nie wiemy ilu mieszkańców zechce uczestniczyć w zebraniu, a obecnie wciąż są obostrzenia w kwestii gromadzenia się. Należy więc przyjąć, że na obecną chwilę wieś królewska Biała nie ma sołtysa - powiedziała wicewójt.

Kiedy wybory się odbędą? Nadal nie wiadomo.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe