Powiat łosicki: Wkrótce wytyczą nowy szlak rowerowy 

  • 19.06.2020, 17:07
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Wkrótce wytyczą nowy szlak rowerowy 
Biegnący przez wszystkie gminy "Szlak Rowerowy Ziemi Łosickiej" zostanie na nowo opracowany i oznaczony, planuje się również budowę niezbędnej infrastruktury.

Ale to nie wszystko, gdyż opracowane zostaną też materiały informacyjne wraz z przygotowaniem niezbędnych map. Odbyło się już w tej sprawie spotkanie robocze w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. 

Z inicjatywą wyszła prezeska Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" Agnieszka Wojtkowska. Zgodnie z ustaleniami wniosek o dofinansowanie złoży LOT nad Bugiem. Trasa o długości 112 km rozpoczyna się i kończy w Łosicach. Jej szczegółowy przebieg zostanie zweryfikowany.

Właścicielem istniejącego opracowania Szlaku Rowerowego Ziemi Łosickiej jest Towarzystwo Ochrony Siedlisk "ProHabitat" z Białegostoku. - Zadeklarowało ono przekazanie praw autorskich na rzecz Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT nad Bugiem - wyjaśnia burmistrz Mariusz Kucewicz.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe