Biała Podlaska: Policjanci docenieni za uratowanie życia młodemu mężczyźnie

  • 19.06.2020, 13:14
  • (pc)
Biała Podlaska: Policjanci docenieni za uratowanie życia młodemu mężczyźnie
Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej podziękował policjantom, którzy w ubiegłym tygodniu udzielali pomocy rannemu 22-latkowi, który wykrwawiał się w swoim mieszkaniu. Przypomnijmy, że mężczyzna uszkodził tętnicę łokciową i o jego życiu decydowały minuty. Policjanci, którzy ratowali życie młodemu mężczyźnie otrzymali listy gratulacyjne, zostaną również nagrodzeni przez komendanta wojewódzkiego.

W czwartek, 18 czerwca, w bialskiej komendzie odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciecha Czapli z policjantami Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, sierż. szt. Krzysztofem Iwanem oraz st. post. Mateuszem Adamiukiem, którzy w ubiegłym tygodniu udzielili pomocy rannemu 22-letniemu mieszkańcowi miasta. Policjanci w ciągu kilku minut od zgłoszenia byli już pod wskazanym adresem, gdzie z przekazanej przez zgłaszającego informacji wynikało, że mężczyzna leży w kałuży krwi. Na miejscu okazało się, że ten upadł na drzwi z szybą, która podczas zdarzenia pękła. Jeden z fragmentów szkła wbił się w zgięcie łokciowe 22-latka, uszkadzając tętnicę.

Mundurowi błyskawicznie podjęli działania udzielając mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Kiedy pod wskazany adres dotarła załoga karetki pogotowia funkcjonariusze nadal działali, asystując ratownikom.

Inspektor Wojciech Czapla, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji jak też swoim własnym podziękował policjantom za duże zaangażowanie w służbę społeczeństwu i profesjonalizm.  - Jestem dumny, że mam w swoich szeregach takich policjantów - podkreślił na koniec Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej. We wczorajszym spotkaniu wzięli też udział Zastępca Komendanta Miejskiego Policji kom. Mariusz Kononiuk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Ilona Wierzejska.

Funkcjonariusze otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. Policjanci zostaną też nagrodzeni przez pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe