Parczew: Chcą kredytem ratować finanse

  • 21.06.2020, 10:07
  • (TWA)
Parczew: Chcą kredytem ratować finanse
1 mln 950 tys. zł brakuje w budżecie gminy Parczew na realizację zaplanowanych na ten rok zadań. Władze samorządowe szukają więc banku, który udzieli im takiego kredytu.

Tegoroczny budżet jest wyjątkowo napięty. Nie udałoby się go zamknąć bez podwyżki podatków przyjętej jesienią ubiegłego roku. Mimo, że znacząco zwiększyła ona wpływy do miejskiej kasy, nie zdołała jednak zniwelować deficytu. Niedobór w finansach ma zostać pokryty kredytem długoterminowym. Miasto ogłosiło już przetarg na wyłonienie banku, który udzieli wsparcia na powyższą sumę.

- Głównym powodem deficytu są inwestycje wieloletnie, m.in. Rewitalizacja Gminy Parczew. Do tego doszła budowa ulicy Zbożowej, która rozpocznie się jeszcze w tym roku - wyjaśnia skarbnik gminy Anna Makówka.

Część kwoty zostanie przeznaczona również na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Dług ma być spłacany do końca grudnia 2040 roku.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JawnyParczew
JawnyParczew 21.06.2020, 13:57
Skarbnikiem gminy Parczew nie jest Pani Beata Greś a nie Pani Makówka?

Pozostałe