Terespol: Prochownia ponownie zaprasza

  • 19.06.2020, 23:15
  • (pc)
Terespol: Prochownia ponownie zaprasza
Od 12 czerwca wznowiła działalność terespolska Prochownia, która pełni rolę lokalnej izby pamięci.  Obiekt będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 do 13:00. Dzieci do lat 10 zwiedzają z osobą dorosłą. 

Wszyscy mają obowiązek dezynfekcji rąk, noszenia maseczki, zachowania 2 metrowego dystansu od innych, niedotykania eksponatów i żadnej z powierzchni oraz niewnoszenia dużych bagażów (toreb, walizek, plecaków). 

Prochownia to swoiste muzeum serwujące interesującą lekcję historii. Dotychczas zostało przygotowanych kilka wystaw: Legionów Polskich i Konstytucji 3 Maja, kolejowa (historia kolei warszawsko-terespolskiej), etnograficzna, militarna, lotnicza oraz rzemieślnicza.

Jej postępującej degradacji zapobiegła nieformalna organizacja regionalnych pasjonatów pn. Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii z Terespola. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wielu ludzi lokalna izba pamięci tętni życiem. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe