Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 13:07
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Biała Podlaska: Bialska onkologia na ukończeniu

Plany są takie, że już na przełomie października i listopada budynek bialskiej onkologii będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. – Nie chcemy konkurować z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale nasza onkologia będzie z pewnością ważnym punktem na medycznej mapie Lubelszczyzny – mówi Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.
Biała Podlaska: Bialska onkologia na ukończeniu

Budowa pawilonu onkologicznego w Białej Podlaskiej rozpoczęła się w 2018 roku. Zgodnie z założeniami właśnie kończy się jego realizacja. – Jesteśmy na etapie wyposażania budynku w sprzęt – mówi dyrektor Chodziński.

Inwestycja warta jest ponad 60 mln zł. Szpital realizuje ją własnymi siłami. Początkowe założenia finansowe były takie, że 50 proc. wartości inwestycji miało pochodzić z rezerwy budżetu państwa, tzw. ustawy o równoważnym rozwoju regionu, 47 proc.  z finansów szpitala, a 3 proc. z budżetu województwa lubelskiego. Niestety nie udało się uzyskać dofinansowania z budżetu państwa. Szpital z przedsięwzięcia nie zrezygnował. Postanowiono zaangażować własne środki. Dziś władze bialskiego szpitala mogą już śmiało określić termin oddania pawilonu.

- Do października zamierzamy zakończyć wyposażania budynku, tak by w listopadzie pojawili się tam pacjenci. Już od dłuższego czasu dr Piotr Centkowski (ordynator oddziału onkologii i hematologii bialskiego szpitala – przyp. red.) pracuje nad kompletowaniem zespołu bialskiej onkologii. To on będzie realizował tu własną wizję, ma w kwestii pracy bialskiej onkologii wiodącą rolę – przyznaje dyrektor i dodaje, że personel z pewnością będzie się rozrastał wraz ze zwiększającą się liczbą pacjentów. Docelowo bowiem na bialskiej onkologii planuje się podwojenie liczby miejsc onkologicznych dostępnych dla pacjentów w bialskiej placówce. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hell 24.06.2020 18:16
To pracownicy wypracowali te środki i niech durektor zacznie płacić ludziom godziwie a nie wyciskać ich na maksa dotyczy to poprzednika jaki obecnego władcy szpitala

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama