Biała Podlaska: Bialska onkologia na ukończeniu

  • 23.06.2020, 16:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Bialska onkologia na ukończeniu
Plany są takie, że już na przełomie października i listopada budynek bialskiej onkologii będzie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. – Nie chcemy konkurować z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale nasza onkologia będzie z pewnością ważnym punktem na medycznej mapie Lubelszczyzny – mówi Adam Chodziński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Budowa pawilonu onkologicznego w Białej Podlaskiej rozpoczęła się w 2018 roku. Zgodnie z założeniami właśnie kończy się jego realizacja. – Jesteśmy na etapie wyposażania budynku w sprzęt – mówi dyrektor Chodziński.

Inwestycja warta jest ponad 60 mln zł. Szpital realizuje ją własnymi siłami. Początkowe założenia finansowe były takie, że 50 proc. wartości inwestycji miało pochodzić z rezerwy budżetu państwa, tzw. ustawy o równoważnym rozwoju regionu, 47 proc.  z finansów szpitala, a 3 proc. z budżetu województwa lubelskiego. Niestety nie udało się uzyskać dofinansowania z budżetu państwa. Szpital z przedsięwzięcia nie zrezygnował. Postanowiono zaangażować własne środki. Dziś władze bialskiego szpitala mogą już śmiało określić termin oddania pawilonu.

- Do października zamierzamy zakończyć wyposażania budynku, tak by w listopadzie pojawili się tam pacjenci. Już od dłuższego czasu dr Piotr Centkowski (ordynator oddziału onkologii i hematologii bialskiego szpitala – przyp. red.) pracuje nad kompletowaniem zespołu bialskiej onkologii. To on będzie realizował tu własną wizję, ma w kwestii pracy bialskiej onkologii wiodącą rolę – przyznaje dyrektor i dodaje, że personel z pewnością będzie się rozrastał wraz ze zwiększającą się liczbą pacjentów. Docelowo bowiem na bialskiej onkologii planuje się podwojenie liczby miejsc onkologicznych dostępnych dla pacjentów w bialskiej placówce. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hell
hell 24.06.2020, 18:16
To pracownicy wypracowali te środki i niech durektor zacznie płacić ludziom godziwie a nie wyciskać ich na maksa dotyczy to poprzednika jaki obecnego władcy szpitala

Pozostałe