Biała Podlaska: Odbiorą świadectwa pojedynczo

  • 24.06.2020, 09:37
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Odbiorą świadectwa pojedynczo
W większości bialskich szkół zakończenie roku odbędzie się jedynie dla klas ósmych, których uczniowie będą przychodzić na wyznaczone godziny, w małych grupach, by odebrać świadectwa i nagrody od wychowawców. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami będą brali udział w zakończeniu roku przez internet, a świadectwa odbiorą w sekretariacie.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 na zakończenie roku dyrektor w formie elektronicznej wystąpi ze słowami skierowanymi do uczniów.

- Natomiast rozdawanie świadectw odbędzie się również 26 czerwca zgodnie z ustalonym harmonogramem. W różnych godzinach i w różnych salach. Uczniowie nie będą w tym czasie przychodzić jednocześnie. Jedynie wychowawcy spotkają się ze swoimi podopiecznymi, by wręczyć im nagrody oraz świadectwa. Oczywiście,  spotkania odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego – wyjaśnia mgr inż. Przemysław Olesiejuk dyrektor ZSO nr 3 w Białej Podlaskiej.

W Szkole Podstawowej nr 9 każdy wychowawca oddzielnie zorganizuje dla swojej klasy zakończenie roku online. W szkole będą przebywali tylko uczniowie klas ósmych, którzy bez rodziców, będą przychodzili o wyznaczonych godzinach. Spotkanie będzie polegało na odbiorze świadectw i nagród. Następnie szkoła zostanie zdezynfekowana i przyjdzie po świadectwa kolejna grupa. Każda z klas ósmych będzie spotykać się z dyrektorem i wychowawcą na hali gimnastycznej. Pozostali uczniowie będą mogli odbierać świadectwa w sekretariacie szkoły, po wcześniejszym umówieniu. Świadectwa będą znajdować się w archiwum szkoły i będzie można je odebrać, także w późniejszym terminie. Jednak, jeśli ktoś zmienia szkołę, może od razu odebrać świadectwo w sekretariacie. Ważne jest wcześniejsze umówienie się, gdyż dyrekcja musi wiedzieć, ile osób przebywa na terenie szkoły w danej chwili.

Jolanta Mazuruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 wyjaśnia, iż zakończenie roku zorganizuje na placu przed szkołą, z odpowiednim zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

– Prawdopodobnie uczniowie będą przychodzić w grupach, według przygotowanego harmonogramu. Grupy nie będą duże, by dzieci mogły zachować dystans między sobą. Rodzice będą poprzez dziennik elektroniczny poinformowani o tym, jak będzie przebiegać zakończenie roku. Być może wprowadzę też zasadę, iż w zakończeniu roku mogą wziąć udział chętni, a obecność nie będzie obowiązkowa. Uczniowie przeżyli wiele stresu w związku z epidemią, więc postaram się zorganizować wręczanie świadectw, by mogli poczuć dumę ze swych osiągnięć – wyjaśnia dyrektor Jolanta Mazuruk.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe