Kultura: Wyjątkowy koncert w Mokoszowym Siole

  • 25.06.2020, 18:30
  • (pc)
Kultura: Wyjątkowy koncert w Mokoszowym Siole
Za nami koncert krakowskiego duetu Kirszenbaum. Koncert niezwykły, bo nad brzegiem Zielawy, w otoczeniu przyrody, w ciepłą czerwcową noc. Sceną był ganek niewielkiego drewnianego domku, a za plecami słuchaczy roztaczał się iście magiczny widok – łąki osnute podeszczową mgłą. A wszystko za sprawą gościnności właścicieli „Mokoszowego Sioła”,  Artura i Ewy.

Do Bordziłówki,  małej miejscowości w naszym regionie przyjechał w ostatnią sobotę krakowski duet Kirszenbaum. - Słuchając na żywo Kirszenbaum uczestniczy się w spektaklu, który odgrywa się w duszy, by wryć w pamięć tę niepowtarzalność i dać potem czas na przemyślenia - mówi Ewa Graniak-Wosinek, właścicielka Mokoszowego Sioła. Jak doszło do tego, że właśnie tutaj przyjechali krakowscy artyści? – Od zawsze naszym marzeniem było znalezienie takiego miejsca.  W otoczeniu lasów i łąk, nad rzeką. Stworzyliśmy Mokoszowe Sioło między innymi po, to by organizować tutaj takie plenerowe, kameralne koncerty. Mamy nadzieję, że będziemy cyklicznie zapraszać tutaj muzyków -  wyjaśnia z kolei Artur Wosinek.

Za organizację koncertu odpowiedzialny był Jakub Jakubowski, radny powiatu radzyńskiego i jego inicjatywa „Przygrywki. Kultura tu i tam”, dzięki której w naszym regionie częściej będą gościć na podobnych wydarzeniach artyści z Polski i świata.

Następnego dnia równie klimatyczny kameralny koncert Kirszenbaum odbył się właśnie na podwórku Jakuba Jakubowskiego w Świerżach.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe