Radzyń Podlaski: 30 milionów w sześć tygodni

  • 25.06.2020, 16:00
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: 30 milionów w sześć tygodni
Z wyliczeń Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że łączna kwota wsparcia dla przedsiębiorców w powiecie radzyńskim wyniosła już około 30 mln zł. W ubiegłym tygodniu Lubelski Fundusz Społeczny przekazał samorządowcom symboliczny czek na 4.5 mln zł, które mają wspomóc lokalną gospodarkę i rynek pracy na tym terenie.

- W przypadku powiatu radzyńskiego tarcza antykryzysowa wsparła 150 miejsc pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu udzielił ponad 1900 pożyczek w oszałamiającym tempie na kwotę 10 milionów złotych – wyliczał Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Działo się to podczas spotkania 18 czerwca na placu Wolności w Radzyniu Podlaskim, gdzie zajechał mobilny punkt informacyjny Wojewódzkiego Urzędu Pracy „Tarczo - Bus”. - Dzisiaj zostanie przekazana kwota 4 milionów 500 tysięcy złotych, która trafi do państwa z Lubelskiego Funduszu Społecznego. Te pieniądze udało się zaoszczędzić samorządowi regionalnemu przesuwając inne działania na ten cel. To wszystko razem powoduje, że w ciągu tych kilku tygodni działania Tarczy Antykryzysowej do powiatu radzyńskiego wpływa kwota ok. 16 milionów złotych. Do tego dojdą środki ubezpieczeń społecznych i Polskiego Funduszu Rozwoju. Śmiało możemy powiedzieć, że przez 6 tygodni funkcjonowania tarczy do radzyńskich przedsiębiorców trafi to około 30 milionów złotych – mówił dyrektor WUP. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 30.06.2020, 23:34
Jeśli dana firma łapie się na taką pomoc to tylko się cieszyć. Ja musiałem polegać na sobie. Tym bardziej się cieszę, że dostałem biznes kredyt z gwarancją BGK przez Finanza. Od pani Sylwii Fiedoruk, tu Jej numer tel. +48 730 850 128 można się wszystkiego dowiedzieć.

Pozostałe