Region: Nadbużański rajd już niedługo!

  • 25.06.2020, 13:00
  • (pc)
Region: Nadbużański rajd już niedługo!
Wydarzenie jest nie tylko doskonałą okazją do spędzenia aktywnego i rodzinnego weekendu w pięknej scenerii południowego Podlasia. Część wpływów zawsze przeznaczona jest dla najbardziej potrzebujących dzieci z Janowa Podlaskiego. To już ósmy Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Zapisy trwają do 30 czerwca, start 5 lipca.

Impreza ma charakter rekreacyjny, biorą w nim udział zawodowi rowerzyści, amatorzy sportu, rodziny z dziećmi, seniorzy… i każdy jest zwycięzcą. Nagrody są, ale przyznawane w kategoriach niezwiązanych ze sportem, np. największa rodzina biorąca udział w rajdzie może liczyć na dodatkowe bonusy.

Punktem startowym i kończącym rajd jest Zamek Janów Podlaski. Po drodze uczestnicy mogą odpocząć w nadbużańskich dworach, gdzie czeka poczęstunek, przygotowany przez gospodarzy. Na koniec wszyscy świętują swój sukces na ognisku, uzupełniając spalone kalorie.

Co roku wyznaczana jest nowa trasa, ale zawsze wiedzie szlakiem nadbużańskich dworów, a czasem także przez położone nad Bugiem Galerie Land Art Festiwal. Odcinek do pokonania w wersji turystycznej wynosi od 40 do 60 km. Patronat honorowy nad rajdem objęli wójt Janowa Podlaskiego Leszek Chwedczuk oraz Czesław Lang.

Organizatorami są: Stowarzyszenie Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów, Stowarzyszenie Wspólnota Arche, Zamek Janów Podlaski oraz Land Art Festiwal. Szczegóły i ceny wpisowego znaleźć można na www.dostartu.pl, www.wspolnota.arche.pl oraz na Facebooku wydarzenia.

Program imprezy, która odbędzie się 5 lipca: 9.00-10.15 – rejestracja; 10.30 - start; 16.00 - powrót na Zamek i ognisko, festiwal produktów regionalnych. Trasa: Zamek Janów Podlaski - Dwór Zaścianek (postój) - Dwór w Zabużu (postój) - przeprawa promowa do Mielnika - Mielnik, Góra Zamkowa (postój) - przeprawa promowa do Zabuża - Zamek Janów Podlaski. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe