Biała Podlaska: Zdobądź dobrze płatny zawód

  • 26.06.2020, 16:00
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Zdobądź dobrze płatny zawód
Ostatnio na rynku wzrasta zapotrzebowanie na takie zawody jak cukiernik, kucharz, mechanik, stolarz i specjalista w dziedzinie wykończenia wnętrz. Potrzebne umiejętności do wykonywania tych profesji można zdobyć w jednej ze szkół prowadzonych przez CECH Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej.

Z możliwości zdobycia dobrze płatnego zawodu skorzystało dotychczas tysiące osób. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom praktycznym mogą poszczycić się wieloma osiągnięciami, a także podbijaniem rynku pracy, nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.

– Uczniowie kształcą się pod opieką specjalistów. To równocześnie właściciele firm, którzy uświadamiają młodych ludzi, jakie umiejętności powinni zdobyć, aby być atrakcyjnymi kandydatami w procesie rekrutacji. W dodatku, za czas praktyk uczniowie są odpowiednio wynagradzani – zaznacza dyrektor placówki Maciej Czech. Koronawirus nie przerwał rekrutacji do szkół, która trwa od 15 czerwca, przy pomocy platformy elektronicznej. Pożądaną przez pracodawców wiedzę można zdobyć nie tylko w Branżowej Szkole Rzemieślniczej I stopnia, ale też w Rzemieślniczym Technikum.

W czasie pięcioletniej edukacji można poznać także specyfikę zawodu, w kierunku, którego się kształci. Następnie świadomie wybrać dalszą drogę rozwoju. Jest to możliwe dzięki praktykom, które odbywają się w firmach mających umowę ze szkołą. Do wyboru są klasy o profilach: reklama, handel, inżynieria środowiska i melioracji, inżynieria sanitarna, informatyka oraz organizacja turystyki na obszarach wiejskich. Zainteresowani nauką w liceum też mają taką możliwość zrealizować swoje marzenia, gdyż cech prowadzi tego typu placówkę. Możliwe jest uczenie się w klasach o profilach: pedagogicznym, turystyczno – rekreacyjnym oraz humanistycznym. Poza nauką w trybie dziennym, CECH oferuje też edukację w liceum zaocznym, dwuletnim. Jest to szansa na skończenie szkoły średniej i zdanie matury dla osób, które mają rodziny i pracują na całym etacie. Szkoły podlegające CECH-owi współpracują także z Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Roskoszy. Z związku z tym uczniowie mają możliwość zakwaterowania w tamtejszym internacie. Placówka organizuje też staż zawodowy w Niemczach, w miejscowości Rheine. Dzięki czemu młodzież ma okazję poznać tajniki zawodu, w kierunku którego się kształci.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe