Międzyrzec Podlaski: Starostwo szuka nowego dyrektora

  • 26.06.2020, 09:30
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Starostwo szuka nowego dyrektora
Po rezygnacji ze stanowiska dyrektora powiatowego szpitala, Wiesława Zaniewicza, starostwo ogłosiło konkurs na nowego dyrektora. Kandydaci mogą składać aplikacje do 26 czerwca. Kto może zostać szefem placówki?

Przypomnijmy, że 5 czerwca z funkcji dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim zrezygnował Wiesław Zaniewicz. Funkcję tę pełnił od sześciu lat, a do takiej decyzji zmusiły go problemy zdrowotne m.in. skomplikowana operacja kręgosłupa, którą ma odbyć w najbliższym czasie.

Wiesław Zaniewicz powróci jednak do szpitala jako pracownik, ale nie na stanowisko dyrektora. W związku z tym kilka dni temu bialskie starostwo, będące organem prowadzącym dla placówki ogłosiło konkurs na nowego szefa lecznicy. Jakie wymagania musi spełniać kandydat?

Koniecznie musi mieć wykształcenie wyższe, wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mu należycie wykonywać obowiązki dyrektora. Dodatkowo winien legitymować się co najmniej pięcioletnim stażem pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończonymi studiami podyplomowymi na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.

Wśród warunków koniecznych do spełnienia są jeszcze brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie oraz znajomość przepisów prawa, dotyczących funkcjonowania podmiotów leczniczych. Pożądane byłoby gdyby kandydat m.in. znał język obcy oraz zasady gospodarki finansowej w podmiotach leczniczych. 

Przyszłemu dyrektorowi przydałyby się też wiedza i doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych. Podczas procedury konkursowej kandydaci muszą też m.in. przedstawić koncepcję zarządzania szpitalem. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 czerwca. Szczegółowe warunki znajdują się na stronie internetowej starostwa i szpitala powiatowego.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe