Łosice: Coraz bliżej do nowego mostu na Tocznej

  • 26.06.2020, 12:30
  • Joanna Gąska
Łosice: Coraz bliżej do nowego mostu na Tocznej
Na rzece powstanie nowy most – to już pewne! Miasto podpisało właśnie umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia. Samorząd Mazowsza przyznał na nie ponad 3,4 mln zł w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa. Koszt całkowity budowy to 5,7 mln zł. Inwestycja jest kluczowa wobec planowanej gruntownej modernizacji obecnie istniejącego mostu wraz z przebudową drogi nr 698. 

Stosowną umowę na dofinansowanie budowy mostu w ciągu ulicy Myśliwskiej podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, burmistrz oraz podinspektor ds. księgowości budżetowej Ewa Stefaniuk. Dzięki temu do kasy gminy trafi na ten cel 3 420 000 zł. - Z przyjemnością informuję o dofinansowaniu projektu. Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania – cieszy się burmistrz Mariusz Kucewicz.

Zadanie obejmuje budowę drogi gminnej w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ulicy Parcele. Prócz mostu na rzece Tocznej planowany zakres inwestycji ma objąć nową jezdnię o długości 550 metrów, położenie chodników oraz ścieżkę rowerową o długości 512 m. Nie zabraknie też nowej infrastruktury oświetleniowej.

Inwestycja jest kluczowa wobec planowanej modernizacji jedynego mostu w mieście pozwalającego na przejazd nad rzeką dzielącą Łosice na dwie części. Sprawą tą od wielu lat żywo interesują się mieszkańcy i przyjezdni. Ze względu na brak alternatywy dla ruchu w kierunku Siedlce-Lublin czy Białystok i niską przepustowość kluczowych arterii w obrębie głównych ulic tworzą się gigantyczne korki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe