Powiat łosicki: Terytorialsi wznawiają nabór ochotników

  • 28.06.2020, 13:37
  • (jg)
Powiat łosicki: Terytorialsi wznawiają nabór ochotników
Po ponad 3 miesięcznej walce z koronawirusem, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej wznawia nabór nowych ochotników w swoje szeregi. O przyjęcie mogą ubiegać się rezerwiści oraz osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej.

Terytorialsami mogą zostać zarówno mężczyźni jak i kobiety, w wieku 18-63 lat - w przypadku oficerów i podoficerów - oraz od 18-55 lat - w przypadku żołnierzy szeregowych.

Podstawowe wymagania to, m.in.: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletniość, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego. Najbliższe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną 3 lipca a zakończą je przysięgą wojskową 18 lipca. Kolejne zaplanowane zostały w terminach 22.08-06.09 oraz 14-29.11.2020. Chętni do służby pierwsze kroki powinni skierować do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach.

- Od momentu złożenia wniosku do czasu odebrania karty powołania, kandydatów czekają badania lekarskie i psychologiczne, zapoznanie z brygadą oraz komisja kwalifikacyjna - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5. MBOT. 

Kandydaci, którzy przejdą pomyślnie proces kwalifikacyjny zostaną powołani do pełnienia służby w 53 batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach wchodzącego w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe