Biała Podlaska: Rok szkolny dobiegł końca. Nareszcie są wakacje!

  • 30.06.2020, 13:30
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Rok szkolny dobiegł końca. Nareszcie są wakacje!
Nadszedł koniec roku szkolnego, był trudny nie tylko dla uczniów, ale też dla ich rodziców i nauczycieli. Musieli oni zmierzyć się z nauką zdalną, a także izolacją oraz strachem przed zachorowaniem na Covid-19. Mimo tych przeciwieństw, ósmoklasiści przystąpili do egzaminów. Jak przyznają, dobrze sobie z nimi poradzili. Nie byli zdziwieni lekturami, które pojawiły się na testach, zdołali też sprostać matematycznym zadaniom oraz ze zrozumieniem wysłuchali nagrań w czasie egzaminu z języka angielskiego.

W czasie egzaminu ósmoklasisty młodzież musiała m.in. wykazać się wiedzą dotyczącą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz „Artysty” Sławomira Mrożka. Konieczne było też napisanie przemówienia, o tym czy książki dają mądrość oraz opowiadania o spotkaniu z bohaterem danej lektury. - Jestem pełna podziwu dla swoich uczniów, za ich podejście, za ich zaangażowanie. Spisali się wzorowo. Pierwszego dnia bardzo ich pochwaliłam, drugiego dnia podobnie. Uczniowie w większości mówili mi, iż zadania na egzaminie były łatwe. Inni, iż nie było źle. Widać też było, że są spragnieni rozmowy i kontaktu z nauczycielami i z rówieśnikami – mówi Jolanta Mazuruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Białej Podlaskiej.

Matematyka była zaskoczeniem
Julia, która w tym roku zdawała egzamin ósmoklasisty przyznaje, że niemal każdy z jej rówieśników prognozował, jakie tematy pojawią się w czasie testów. - Miałam wielką nadzieję, ze na egzaminie z języka polskiego będzie „Latarnik”, „Quo vadis” i „Balladyna” oraz, że pojawi się opowiadanie i rozprawka. Na matematyce myślałam, ze będzie mniej geometrii. Bardzo chciałam żeby na egzaminie z języka angielskiego pojawił się e-mail i proste nagranie, do odsłuchania. Na szczęście większość moich przekonań się sprawdziła – mówi Julia. (...)

Zakończenie inne niż wszystkie
Zakończenie roku szkolnego odbyło się 26 czerwca, jednak w większości szkół miało inny charakter niż w latach poprzednich. Uczniowie ósmych klas jedynie odebrali świadectwa i nagrody, byli też podzieleni na małe grupy. W wielu przypadkach nie spotkali się z dyrekcją, a jedynie ze swoimi wychowawcami, w wyznaczonych salach. By uniknąć spotkań z rówieśnikami przychodzili po 3-5 osób, co 10-15 minut, do konkretnej sali lekcyjnej. Po każdej wizycie ósmoklasistów, pomieszczenia były dezynfekowane. Niektórzy dyrektorzy organizowali zakończenie roku w halach gimnastycznych lub na placach przed szkołami, tak by uczestnicy spotkania zachowali odpowiedni dystans ( 2 metrów) pomiędzy sobą. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 30 czerwca 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ulka
Ulka 23.09.2020, 12:33
I jak minęły wakacje? Gdzie wybraliście się na urlop? Czy ktoś z Was wybrał może Egipt- http://okiemturysty.pl/porady/… ? Jak wyglądały wakacje?

Pozostałe