Biała Podlaska: Rondo z sercem WOŚP

  • 30.06.2020, 15:38
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Rondo z sercem WOŚP
W ubiegłym tygodniu oficjalnie nadano rondu na styku ulic Koncertowej i Witoroskiej nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na środku skrzyżowania pojawiło się również wielkie czerwone serce.

Decyzję o nazwaniu ronda na cześć WOŚP rada miasta podjęła na początku roku. Wnioskujący wskazywali na potrzebę uhonorowania bialczan, którzy co roku aktywnie działają w wolontariacie WOŚP i zbierają pieniądze na rzecz fundacji.

23 czerwca prezydent Michał Litwiniuk i szef sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej Riad Haidar, wraz z wiceprzewodniczącym rady miasta Robertem Woźniakiem odsłonili na środku ronda czerwone serce – symbol WOŚP. – W bialskim szpitalu funkcjonuje sprzęt od Orkiestry wart 6 mln zł. To są wasze pieniądze, wasz wielki dar – mówił do zgromadzonych Riad Haidar. Podziękował radnym bialskim za inicjatywę nazwania ronda nazwą fundacji. – Jesteśmy tu, by udowodnić, że pielęgnujemy wielkie idee. Niech to serce, które odsłaniamy tętni tolerancją i życzliwością naszego miasta – mówił szef sztabu i dziękował setkom wolontariuszy, którzy działają w mieście na rzecz WOŚP.

Podczas oficjalnego otwarcia ronda odczytany został również list od Jurka Owsiaka, szefa WOŚP. Nazwa fundacji nie po raz pierwszy zostaje wykorzystana w Białej Podlaskiej. Nazwą Orkiestry uhonorowany został kilka lat temu oddział neonatologiczny w bialskim szpitalu.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OFM
OFM 01.07.2020, 09:05
A już myślałem, że pewna ,,barwna,, postać na dobre zniknęła z ulic naszego miasta, a tu patrzcie...,,Wyróbcechcetój się wreszcie na dobre...,,

Pozostałe