Radzyń Podlaski: Wicepremier rozmawiał z mieszkańcami

  • 02.07.2020, 14:35
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Wicepremier rozmawiał z mieszkańcami
W piątek przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w Radzyniu Podlaskim na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy agitował wicepremier Jacek Sasin. Zapowiedział również prace nad zagospodarowaniem pałacu Potockich.

Najpierw uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie rewitalizacji pałacu i centrum miasta. Powtórzył swoje zobowiązanie sprzed roku, gdy zapowiadał, że w zrewitalizowanym pałacu Potockich powstanie Muzeum Kultury Sarmackiej. - Obecnie przystępujemy z władzami miasta i województwa, w porozumieniu z ministrem kultury  Piotrem Glińskim do opracowania koncepcji tego muzeum. Odnowienie pałacu Potockich to tylko wstęp, musi być uczyniony następny krok, który uczyni pałac obiektem atrakcyjnym dla turystów z Polski i zagranicy. Jestem przekonany, że Radzyń Podlaski może być miastem, który na turystyce będzie robić dobry interes – mówił wicepremier. Dodał, że miasto ma wsparcie rządu i prezydenta RP.

Drugą część swojego spotkania z mieszkańcami poświęcił sprawom kampanii wyborczej. - Wynik wyborów na 5 lat zadecyduje o naszej przyszłości. Czy pójdziemy dynamicznie do przodu, czy będziemy dreptać w miejscu? Jeszcze 3,5 roku będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Tak zadecydowali wyborcy w ostatnich wyborach parlamentarnych. Wyobraźmy sobie prezydenta, który będzie przeszkadzał rządowi, zamiast współpracy będziemy mieli ciągłe rzucanie kłód pod nogi – mówił Jacek Sasin. - Niech każdy popatrzy wstecz i zrobi rachunek ile zyskał w ostatnim okresie 4,5-rocznej współpracy rządu i prezydenta, a także pomyśli, co jeszcze można zrobić. Ten wybór jest prosty: tylko Andrzej Duda gwarantuje, że ta polityka będzie kontynuowana.

Zdaniem wicepremiera główny kontrkandydat prezydenta Dudy, Rafał Trzaskowski(KO-PO) nie daje gwarancji, Ze program 500+ będzie utrzymany i nie zostanie podniesiony wiek emerytalny. - Mamy w Polsce 3,5 tysiąca gmin, jeśli jedna osoba z gminy więcej zagłosuje na Andrzeja Dudę, to może zadecydować o jego zwycięstwie i zagwarantuje ciągłość reform – mówił w Radzyniu Podlaskim wicepremier Sasin.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe