Biała Podlaska: Do miasta przyjedzie tarczobus

  • 02.07.2020, 14:41
  • red.
Biała Podlaska: Do miasta przyjedzie tarczobus lubelskie.pl
Tarczobus odwiedza od 16 czerwca wszystkie powiaty województwa lubelskiego. To mobilny punkt informacyjny na temat wsparcia, które można uzyskać w ramach Lubelskiej Tarczy Antykryzysowej. W piątek, 3 lipca, dotrze do Białej Podlaskiej.

– Mamy ponad 117 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego z lubelskiego RPO – mówił podczas inauguracji trasy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Pracownicy urzędu będą pomagać mikro i małym przedsiębiorcom w uzyskaniu wsparcia w ramach Lubelskiej Tarczy Antykryzysowej. Warunkiem jest spadek obrotów o minimum 30 proc. z powodu pandemii koronawirusa. – Tarcza jest jedynym tego rodzaju rozwiązaniem w Polsce, wspiera małych i średnich przedsiębiorców w prawidłowym sformułowaniu wniosku i właściwym wyborze dedykowanego instrumentu. 

Wbrew pozorom, to wcale nie są proste sprawy – mówi Andrzej Pruszkowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Według danych statystycznych na Lubelszczyźnie bez pracy pozostaje ok. 75 tys. osób. Bezrobocie jest więc na poziomie 8 proc., a jego poziom w maju w stosunku do kwietnia wzrósł o 0,1 proc.

Ponad 117 mln zł  na wsparcie przedsiębiorców daje województwu lubelskiemu 3. miejsce w Polsce pod tym względem.  Bus zaparkuje 3 lipca o godzinie 11:30 na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Akcja informacyjna potrwa do godziny 13:00. 
 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe