Biała Podlaska: Personel oddziału ratunkowego poddany kwarantannie

  • 02.07.2020, 15:06
  • (pc)
Biała Podlaska: Personel oddziału ratunkowego poddany kwarantannie
Jak informowaliśmy oddział kardiologiczny bialskiego szpitala jest zamknięty z powodu potwierdzenia u jednego z pacjentów zakażenia koronawirusem. Personel i pacjencji poddani są kwarantannie. W kwarantannie przebywa też personel oddziału ratunkowego, który miał styczność z osobą zakażoną. SOR działa jednak bez zmian.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na oddziale kardiologii przebywała osoba zakażona koronawirusem. Z tego powodu oddział został zamknięty, a pacjenci oraz personel poddani są kwarantannie. 

- Jeden z pacjentów z wynikiem pozytywnym przebywał w Oddziale Kardiologicznym, w związku z powyższym oddział został zamknięty. Personel oddziału został poddany kwarantannie, zaś pacjenci odizolowani. Pacjenci zostali otoczeni opieką specjalnego zespołu, powołanego do pracy w tym obszarze. Zostały pobrane materiały do badań. Dotychczasowe wyniki badań są negatywne - informuje rzecznik bialskiego szpitala, Magdalena Us.

Kwarantannie został poddany również personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który miał bezpośredni kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Ponadto SOR i inne oddziały funkcjonują, jak dotychczas.

Przypomnijmy, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono dziś sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu tomaszowskiego, z kwarantanny granicznej,

- mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu bialskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania,

- kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w wieku powyżej 60 lat z Białej Podlaskiej, styczność z przypadkiem potwierdzonym

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym

- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu ryckiego, styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 2 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 663 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 511 ozdrowieńców i zarejestrowano 18 zgonów.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe