Biała Podlaska: Korzyści dla uczniów i pracodawców

  • 03.07.2020, 14:35
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Korzyści dla uczniów i pracodawców
Kształcenie w szkołach Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców niesie wiele korzyści zarówno dla właścicieli firm oraz uczniów. Pracodawcy mają wpływ na kursy z przedmiotów teoretycznych, a plan lekcji umożliwia realizację nauki zawodu w zakładach. Z kolei uczniowie mają szeroki wybór profili klas dostosowanych do ich zainteresowań.

Jak wyjaśnia dyrektor szkół Cechu Maciej Czech przedsiębiorca, dzięki współpracy z placówką edukacyjną ma wpływ na to, jaką wiedzę zdobędzie jego przyszły pracownik. Może też skierować do jednej ze szkół Cechu swych podwładnych, by udoskonalili swoje umiejętności i podnieśli kwalifikacje. Szkoła zapewnia też możliwość dopasowania planu lekcji do nauki zawodu w zakładach.

- Pracodawcy mają realny wpływ na realizację kursów oraz ich termin. Proponujemy też prowadzenie zajęć pracodawcom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauki teorii – zaznacza dyrektor Maciej Czech. Podkreśla też, że szkoła dba o dostosowanie programów nauczania do nauki zawodu w zakładzie rzemieślniczym. - Prowadzimy także staże zagraniczne dla uczniów – podkreśla dyrektor Maciej Czech.

Uczniowie mają szeroki wybór zawodów dostosowany do ich zainteresowań. Mogą też bezpłatnie zrobić prawo jazdy kategorii B, jeśli w pierwszej i drugiej klasie osiągną średnią 4.75. Otrzymują również wynagrodzenie za pracę i naukę. – Kandydatom chcącym rozpocząć naukę proponujemy też bezpłatne zagraniczne staże zawodowe i wycieczki oraz udział w projektach finansowanych ze środków UE i Fundacji Polsko-Niemieckiej. Zajęcia praktyczne organizowane przez szkołę, odbywają się w najlepszych zakładach rzemieślniczych powiatu bialskiego zrzeszonych w bialskim cechu. Nauka w szkole prowadzonej przez Cech Rzemieślników i Pracodawców to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Kończy ją jeden egzamin czeladniczy. - Po ukończeniu szkoły absolwenci mają możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, co też czynią. Jest wśród nich wielu biznesmenów, którzy odnoszą sukcesy – przyznaje dyrektor Maciej Czech. 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Technik administracji
Technik administracji 03.07.2020, 22:04
Uczę się technikum na kierunku administracji i robię kwalifikacje w zawodzie https://www.testy.egzaminzawod…o/technik-administracji Zostanę urzędniczką :)

Pozostałe