Gmina Łomazy: Strażacy z nowym wozem

  • 03.07.2020, 10:37
  • Anna Chodyka
Gmina Łomazy: Strażacy z nowym wozem
Gmina Łomazy otrzymała 200 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości na zakup wozu strażackiego. Samochód pożarniczy zostanie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w tej gminie. W uroczystym podpisaniu umowy z wójtem Jerzym Czyżewskim uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Ochotnicza Straż Pożarna Łomazy zyska lekki ratowniczo – rozpoznawczy samochód pożarniczy z napędem 4x4. Dzięki temu nie będzie musiała już korzystać z dwudziestoletniego samochodu marki Lublin. - Ochotnicze Straże Pożarne na terenie gminy są pierwszymi jednostkami, które udzielają pomocy i zabezpieczają miejsca wypadków drogowych, pożarów jak i miejscowych zagrożeń. Zakupiony pojazd pzwiększy się szybkość reagowania na wezwania. Wyjazdów w trybie alarmowym jest w ciągu roku na terenie całej gminy około kilkudziesięciu. OSP Łomazy jest też jedyną jednostką z terenu gminy funkcjonującą w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wierzę, że ten nowy pojazd przysłuży się mieszkańcom gminy Łomazy – mówił przy podpisywaniu umowy wójt Jerzy Czyżewski.

Pomoc ofiarom wypadków
 Z kolei wiceminister Marcin Romanowski zaznaczył, iż bardzo się cieszy, iż mógł sygnować umowę. - Bardzo dziękuję za zaproszenie do gminy Łomazy. Dziękuję też za możliwość współpracy ze strony wójta i druhów strażaków. To ważne, aby współpraca pomiędzy instytucjami centralnymi a instytucjami lokalnymi była bardzo dobra i sprawna. W ten sposób możemy przyczyniać się do dobra wspólnego w wymiarze lokalnym, mieszkańców gminy, ale i mieszkańców powiatu oraz województwa. Przez gminę przechodzi przecież droga wojewódzka. Samochód, na którego zakup dziś podpisujemy umowę będzie tu bardzo przydatny i podniesie poziom bezpieczeństwa – podkreślił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. Dodał też, że środki, pochodzące z Funduszu Sprawiedliwości ukierunkowane są w pierwszej kolejności na pomoc ofiarom wypadków komunikacyjnych i na pomoc ofiarom innych zdarzeń o charakterze przestępczym.

Wdzięczny za pracę strażaków
- Fundusz Sprawiedliwości zasilają środki pochodzące od przestępców, z nawiązek, z kar pieniężnych, z odsetka wynagrodzenia więźniów pracujących w ramach programu Praca dla Więźniów. Przeznaczane są na prewencję i zadość uczynienie dla osób pokrzywdzonych. W dużej mierze możemy przekazywać te środki, właśnie na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. Jestem wdzięczny za pracę i służbę zarówno wójta Jerzego Czyżewskiego jak i druhów strażaków z gminy Łomazy – podsumował Marcin Romanowski.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe