Łosice: Minister Marek Zagórski odwiedził szkołę

  • 03.07.2020, 16:44
  • Joanna Gąska
Łosice: Minister Marek Zagórski odwiedził szkołę
Zespół szkół nr 1 w Łosicach jako laureat konkursu „#OSEwyzwanie” otrzymał sprzęt multimedialny, który już służy uczniom i nauczycielom. Placówkę, w której skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 1 oraz  I Liceum Ogólnokształcące odwiedził też minister cyfryzacji Marek Zagórski. 

Konkurs organizowany był przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) oraz Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. 

Podczas pobytu w Łosicach, minister Marek Zagórski wspólnie ze starostą Katarzyną Klimiuk i wicestarostą Stefanem Iwanowskim wizytowali placówkę i oglądali sprzęt multimedialny przekazany przez resort cyfryzacji.

Nowoczesne urządzenia zaprezentował dyrektor szkoły Wiktor Boruta. Opowiedział również o rozwiązaniach, w związku z wprowadzonym zdalnym nauczaniem, mówił też o dobrych praktykach podejmowanych przez tutejszych nauczycieli.

Przypomnijmy, że do konkursu „#OSEwyzwanie” zgłosiło się aż 1606 szkół z całej Polski, natomiast komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu jedynie 764 nagród. W gronie laureatów znalazł się właśnie miejscowy Zespół Szkół nr 1.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe