Gmina Piszczac: Sanepid poszukuje uczestników kościelnych nabożeństw

  • 04.07.2020, 00:38 (aktualizacja 04.07.2020, 00:51)
  • (pc)
Gmina Piszczac: Sanepid poszukuje uczestników kościelnych nabożeństw Grafika "Piszcac - To Lubię"
Jak już informowaliśmy w gminie Piszczac przybywa osób zakażonych koronawirusem. Władze gminy apelowały do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i zaleceń sanitarnych. Z kolei bialski sanepid poszukuje osób, które brały udział w mszach świętych w dwóch kościołach na terenie gminy. Ma to związek z udziałem w nabożeństwach osoby zakażonej SARS-CoV-2.

W piątek, 3 lipca, wieczorem pojawił się komunikat Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Lublinie i Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Białej Podlaskiej, o tym, że sanepid poszukuje osób, biorących udział w ostatnim czasie w nabożeństwach w dwóch kościołach na terenie gminy. Uczestnik jednego z nich był zakażony koronawirusem.

"W związku z udziałem w nabożeństwach osoby zakażonej koronawirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej poszukuje osób, które uczestniczyły we mszach świętych:

  • w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu w dniach od 10 czerwca do 02 lipca 2020 r.
  • w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach w dniach od 01 lipca do 03 lipca 2020 r.

W celu przeprowadzenia wywiadów epidemiologicznych, osoby te powinny pilnie zgłosić się telefonicznie lub mailowo do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej w godzinach 7.30-15.05 pod nr telefonu 83 344 41 60, 83 344 41 61, 83 344 41 62 lub poza godzinami pracy urzędu pod nr tel. 505 187 728 albo adresem e-mail [email protected]" - brzmi komunikat.

Władze gminy Piszczac wcześniej wydały specjalny komunikat, w którym przypominają mieszkańcom o przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ma to związek z tym, że w ostatnim czasie wśród mieszkańców Piszczaca potwierdzono sześć przypadków zakażenia koronawirusem. "W związku z panującą epidemią, przypominany o przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych: noszeniu maseczek i rękawiczek w miejscach skupisk ludzkich oraz w zamkniętych pomieszczeniach (m.in. w sklepach, urzędach, innych miejscach użyteczności publicznej), zachowaniu zalecanych odległości. Prosimy o czujność i ostrożność. Prosimy również o rozwagę i rozsądek. Przez ponad 4 miesiące udawało nam się uniknąć zakażeń. Sytuacja sanitarna w Piszczacu jednak zmieniła się. Mamy 6 mieszkańców z pozytywnym wynikiem na obecność korona wirusa – potwierdzone testami. " - brzmiał z kolei komunikat władz, zamieszczony na gminnym portalu "Piszczac - To Lubię". Obecnie w gminie Piszczac zakażonych ma być 9 mieszkańców. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Emk
Emk 05.07.2020, 11:00
Ciekawa sonda internetowa:-) w sondzie wygrywa ten którego zwolennicy czytają gazety.
Bolek
Bolek 05.07.2020, 08:59
To nie bialski sanepid powinien poszukiwać kontaktów tylko 'premier'. Szumowski i biskup !!!! To ich decyzje doprowadziły do takiej sytuacji !!!!!

Pozostałe