Gmina Jabłoń: Miejsca dla seniorów

  • 05.07.2020, 10:58
  • (TWA)
Gmina Jabłoń: Miejsca dla seniorów
Dzienny Dom Pomocy jeszcze nie rozpoczął działalności, a ze składu już ubyło kilku seniorów. Gmina ogłosiła nabór uzupełniający.

Władze samorządowe podjęły się realizacji projektu pod nazwą „Gmina Jabłoń dla seniorów”, aby zwiększyć zakres usług społecznych dla 60 mieszkańców gminy, którzy mają ukończone 60 lat. Przy czym 15 osób będzie korzystało ze wsparcia specjalistów w domu. Pozostałe osoby będą się aktywizowały w Klubie Aktywnego Seniora utworzonego w ramach Dziennego Domu Pomocy. Tymczasowo otwarty on zostanie w pomieszczeniach Wiejskiego Domu Kultury w Kolanie. Zdecydowano, że DDP zostanie otwarty w lipcu tego roku, ale w międzyczasie ubyło seniorów.

- Dwie osoby zmarły. Jedną osobę dzieci zabrały do siebie. Kolejna z powodu złego stanu zdrowia została przepisana z grupy, która miała aktywizować się w Klubie Aktywnego Seniora do grupy korzystającej ze wsparcia środowiskowego w miejscu zamieszkania. W związku z tym musieliśmy ogłosić rekrutację uzupełniającą dla seniorów. Potrwa ona do czasu, aż zapełnimy wszystkie wolne miejsca – wyjaśnia Dorota Parafiniuk z urzędu gminy Jabłoń.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe