Powiat radzyński: Będzie więcej połączeń

  • 05.07.2020, 11:10
  • (joan)
Powiat radzyński: Będzie więcej połączeń
Radni powiatowi wyrazili zgodę na nową organizację transportu publicznego na terenie powiatu. Uszczelni to sieć połączeń autobusowych między gminami a miastem Radzyń Podlaski. - Nie udało nam się tego zrobić w ubiegłym roku, szczególnie ze względu na koszty. W tym roku przywrócimy kursy i mamy już na to zgodę wojewody – mówił na sesji rady powiatu starosta Szczepan Niebrzegowski.

Możliwość uczestnictwa powiatu w organizacji sieci połączeń jest mozliwoy poniekad dlatego, ze w tym roku zwiększona została dopłata do linii z „Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”. W ubiegłym roku samorządo dostawał do każdego kilometra złotówkę, w tym roku dostanie 3 zł.

Dzięki uczestnictwu w programie powiat uruchomi linie: Stójka- Stoczek- Wygnanów- Bełcząc- Czemierniki- Lichty, Niewęgłosz- Radzyń Podlaski, Ulan- Stok- Rozwadów- Klębów- Sętki- Stanisławów- Zarzec Ulański- Radzyń Podlaski, Olszewnica- Sokule- Mościska- Brzozowica- Kąkolewnica- Radzyń Podlaski, Radzyń Podlaski- Brzostówiec- Paskudy- Zakrzew- Gąsiory- Żyłki- Ulan- Radzyń Podlaski, Ostrówki- Ossowa- Ossowa Szkoła- Bezwola- Wohyń- Zbulitów- Radzyń Podlaski i Komarówka Podlaska- Derewiczna- Bezwola- Gradowiec- Bezwola- Bojanówska- Stasinów- Radzyń Podlaski.

Kursy uruchomione zostaną we wrześniu, a autobusy pojadą na tych trasach rano i po południu.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe